*21η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Στενχάουσμιρ – Κάουντενμπιθ 1-1, Κάουντενμπιθ – Στενχάουσμιρ 2-0

**Οι πέντε τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει under 2,5.

ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στενχάουσμιρ πέρασε με 1-2 από την έδρα της Αλμπιον Ρόβερς, με ανατροπή μάλιστα, αν και ισοφάρισε μέσα σε δύο λεπτά που βρέθηκε να χάνει! Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έχει μόλις μία ήττα, αλλά αυτή η ήττα της έχει έρθει στο γήπεδό της, εκεί που δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, με τρεις ήττες.

Ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αν και ισόβαθμη με την ομάδα που είναι πέμπτη, εκτός αυτών των θέσεων, υπερτερώντας για δύο γκολ στη διαφορά τερμάτων.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο τερματοφύλακας Σμιθ, ο Τόμπσον και ο μέσος Χιουζ, με τον τελευταίο να είναι κοντά στην επιστροφή του, ενώ ο αμυντικός Κρεγκ επέστρεψε πλέον στην ομάδα από την οποία ήταν δανεικός. Επιστρέφει από τιμωρία ο Ο’ Ρέιλι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στενχάουσμιρ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Αλμπιον Ρόβερς, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Ράιτ στο 13ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Ορ στο 18’, με τον ίδιο παίκτη να πετυχαίνει δεύτερο γκολ και να την οδηγεί στη νίκη στο 56ο λεπτό.

Στενχάουσμιρ Στατιστικά

*Εχει έξι σερί G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Stoiximan)

*Εχει 11/15 G/G εντός έδρας, 8/10 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 10/15 over 2,5 εντός έδρας, 6/10 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΟΥΝΤΕΝΜΠΙΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κάουντενμπιθ έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Αννάν, αν και πάλεψε αρκετά και με αντίξοες συνθήκες. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει ούτε νίκη στο πρωτάθλημα, με εφτά ήττες σε εννιά παιχνίδια, με τέσσερις συνεχόμενες στα πιο πρόσφατα χωρίς να σκοράρει, έξι στα οκτώ τελευταία εκτός που δεν έχει νίκη!

Είναι ακόμη ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, στην θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή, έχοντας μείνει αρκετά πίσω από την ένατη θέση που εξασφαλίζει παραμονή, στο -11 για την ακρίβεια.

Αμφίβολος είναι ο επιθετικός Μπάροουμαν που χτύπησε στον τελευταίο αγώνα, ενώ λείπει ο τραυματίας επιθετικός Ρέντον και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μπαρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κάουντενμπιθ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Αννάν, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, πληρώνοντας και την αποβολή παίκτη της, παίζοντας με παίκτη λιγότερο για περίπου 30 λεπτά. Βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Γουάλας στο έβδομο λεπτό, και παρόλο που ισοφάρισε με τον Μπιουκάναν στο 32’, δέχθηκε δεύτερο γκολ από τον Γκος στο 45’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι ο Σμιθ στο 85’, αφού είχε αποβληθεί ο παίκτης της στο 58’.