Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Σαν Πάουλι, η οποία με τους πέντε βαθμούς που συγκέντρωσε συνολικά βρίσκεται στον πάτο της κατάταξης. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπίλεφελντ (2-1 εντός έδρας) στις 10 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Λίνεν αναδείχθηκε ισόπαλο με τις Καρλσρούη (1-1 εκτός έδρας) και Μόναχο 1860 (2-2 εντός έδρας), ενώ πριν από δύο βδομάδες δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ανόβερου (2-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75’ με τον Καραμάν. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κλάους.

Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις κόντρα στην Άουε η Σαν Πάουλι αγνοεί τη νίκη, σημειώνοντας δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Η τελευταία φορά που κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» κόντρα σε αυτή χρονολογείται στις 6 Δεκεμβρίου του 2013 (2-0 εκτός έδρας). «Η Άουε είναι μία πολύ καλή ομάδα, η οποία έχει δείξει θετικά στοιχεία μέχρι στιγμής. Πάντα βρίσκεται μέσα στο παιχνίδι», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σαν Πάουλι.

Προηγούμενο ματς: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση της Σαν Πάουλι με τη Βέρντερ Βρέμης στην έδρα της πρώτης (1-1).

Στατιστικό: Η Σαν Πάουλι δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Σαν Πάουλι – Άουε

ΑΟΥΕ

Χωρίς νίκη παραμένει η Άουε στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Μετά από αυτή που πανηγύρισε κόντρα στην Ντιναμό Δρέσδης (3-0 εκτός έδρας) στις 18 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Ντότσεφ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπίλεφελντ (1-1 εντός έδρας), ενώ στη συνέχεια δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Καρλσρούη (2-0 εκτός έδρας) και Μπόχουμ (4-2 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία πριν από δύο βδομάδες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Βουρτζ μόλις στο 2’, προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ των Κόπκε (5’) και Σκαρλατίδη (12’). Δύο λεπτά αργότερα η Μπόχουμ ισοφάρισε με τον Έισφελντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 70’ πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Γκιαμεράχ, με τον Μλάπα να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Άουε ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Τίφερτ στο 88’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Άσχημα είναι τα νέα για τον μέσο Μπερτράμ, ο οποίος τραυματίστηκε εκ νέου και πλέον αναμένεται να επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους μέσα στο 2017. Στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε η Άουε κόντρα στη Σαν Πάουλι γνώρισε μόλις μία ήττα (πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες).

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 4-2 γνώρισε η Άουε από την Μπόχουμ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Άουε αγνοεί τη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)