*12η αγωνιστική

*Τα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G και Under 2,5

*Αήττητη η Σπάρτα Πράγας στα τελευταία έξι μεταξύ τους παιχνίδια (4-2-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-3 απέναντι στη Χράντεκ Κράλοβε για την περασμένη αγωνιστική, πριν τη διακοπή. Ανώτερη στο 1ο ημίχρονο, προηγήθηκε με 0-2 στο 34’, έχοντας μείνει με παίκτη λιγότερο στο 19’. Δέχτηκε το 1-2 στο 64΄, αλλά αντέδρασε άμεσα και διαμόρφωσε το τελικό 1-3 επτά λεπτά αργότερα.

Συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της στις εγχώριες διοργανώσεις, με την ομάδα του κόουτς Πρίσκε -ανανέωσε πρόωρα το συμβόλαιο του με το σύλλογο- να παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα (9-2-0), στο -1 από την πρωτοπόρο Σλάβια Πράγας, με παιχνίδι λιγότερο. Διαθέτει την καλύτερη επίθεση στη λίγκα, μαζί με τη Βικτόρια Πλζεν, έχοντας σκοράρει 30 γκολ σε 12 αγώνες! Τιμωρημένος ο Ολατούντζι, αμφίβολος ο βασικός Κάραμπετς.

Σπάρτα Πράγας Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*Τα τελευταία πέντε εντός έδρας παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη-πρόκριση με 2-0 απέναντι στη Χρούντιμ (2η κατηγορία), για τη φάση των “32” του κυπέλλου. Τα γκολ ο Σούτσαν στο 12’ και το 86’.

Προηγήθηκε η αγχωτική εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Κάρβινα για το πρωτάθλημα, με τον Αλί να της χαρίζει τη νίκη στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης. Συμπλήρωσε τρία σερί παιχνίδια χωρίς ήττα (2-1-0), κρατώντας ανέπαφη την εστία της στα δύο πιο πρόσφατα. Παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, στο -3 από τα πλέι οφ του Κόνφερενς και στο +4 από την ουραγό Ζλιν. Τραυματίας ο αμυντικός Κούμπεκ, στο μοναδικό της αγωνιστικό πρόβλημα.