5η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΟΥΟΝΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μάνινγκ στο 1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ομπαφέμι στο 13’. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις με δύο αυτογκόλ των Καμπάνιο στο 90+3’ και Γουντ στο 90+5’.

«Αυτοκτόνησε» η Σουόνσι χάνοντας μέσα από τα χέρια της το τρίποντο. Καλύτερη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς, είχε τον έλεγχο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα, παίρνοντας «ασφαλές» προβάδισμα. Στην επανάληψη υπήρξαν ελάχιστες φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να απειλήσουν, αλλά να μην έχουν στόχο. Παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις η Σουόνσι έστειλε την μπάλα δύο φορές στα δίχτυα της, φέρνοντας το ματς στα ίσα και δίνοντας στη Μίλγουολ ένα βαθμό από το πουθενά.

Αποθαρρημένη με την τροπή που πήρε το προηγούμενο ματς, όμως θα βρεθεί για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι μπροστά στο κοινό της, θέλοντας να διορθώσει την εικόνα της. Έχασε σημαντικούς βαθμούς, καθώς δεν είχε μπει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη σεζόν, μετρώντας μόλις μία νίκη και δύο ισοπαλίες, δείχνοντας πως δεν έχει βελτιώσει σχεδόν καθόλου το αμυντικό της κομμάτι. Σημαντική για εκείνη θα είναι η απουσία του Λατιμπουντιέρε, ο οποίος τραυματίστηκε στη μεσοβδόμαδη αγωνιστική, ενώ θα βρίσκεται ξανά χωρίς τους Γουόλς και Πάτερσον.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΟΥΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Σίτι, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουελς στο 5’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κόνγουεϊ στο 27’.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Λούτον. Πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε ούτε σε αυτό το ματς να σκοράρει, παρά το γεγονός ότι η Μπρίστολ Σίτι διαθέτει μια από τις πιο ευκολοπαραβίαστες άμυνες του πρωταθλήματος. Η άμυνά της από την άλλη συνεχίζει να δείχνει πως έχει πολλά προβλήματα, αφήνοντας πολλούς κενούς χώρους, τους οποίους φυσικά και εκμεταλλεύονται οι αντίπαλες ομάδες.

Ένα από τα χειρότερα, αν όχι το χειρότερο ξεκίνημα σε σεζόν έχει κάνει μέχρι στιγμής, καθώς δεν έχει αποσπάσει τρίποντο τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Η εικόνα της δεν είναι κακή και αυτό είναι που της ρίχνει ακόμα περισσότερο την ψυχολογία, καθώς αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα στο επιθετικό της κομμάτι. Έχει καταφέρει να βρει δίχτυα μόλις μια φορά στο πρωτάθλημα, την ώρα που έχει μαζέψει τη μπάλα από τα δικά της 4 φορές. Φαίνεται πως οι πολλές απουσίες που έχει την επηρεάζουν, όμως θα πρέπει σύντομα να βρει λύσεις, αφού αν συνεχίσει έτσι θα μείνει αρκετά πίσω βαθμολογικά και είναι πολύ πιθανό να μπει σε μπελάδες.