*21η αγωνιστική

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Κρόουλι, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, το πρώτο από τον Τσαρούλα στο 79ο λεπτό, πριν «φάει» δεύτερο τέρμα από τον Πάουελ στο 83’.

Η Σουίντον ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας από την Κρόουλι, με αυτήν να είναι η τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Αλλά στο γήπεδό της έχασε μόνο τον πιο πρόσφατο αγώνα της, έπειτα από τέσσερα παιχνίδια στα οποία είχε πετύχει τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Βρέθηκε εκτός πρώτης επτάδας, στην 9η θέση του βαθμολογικό πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -8 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, ενώ βρίσκεται στο -2, από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί σε αυτά.

Παραμένει εκτός ο τραυματίας αμυντικός και αρχηγός της, ΜακΝτόναλντ, αλλά και οι επίσης τραυματίες Χέμπερν – Μέρφι (ΕΠ), Ντεβάιν (ΑΜ), που λείπουν αρκετό χρονικό διάστημα, ενώ στον τελευταίο αγώνα τραυματίστηκε και ο μέσος Καν.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5

*Εχει 7/12 under 2,5 εντός έδρας

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, σκοράροντας με τον Τσίσλετ στο 60ο λεπτό και ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε ακυρωθεί γκολ της αντιπάλου της.

Η Γουίμπλεντον επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Γκρίμσμπι, με αυτήν να είναι η τέταρτη νίκη της στους πέντε τελευταίους αγώνες της. Και μακριά από την έδρα της κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι, με δύο νίκες στα πέντε τελευταία που δεν έχει ηττηθεί.

Ανέβηκε στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση, μειώνοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά της, φτάνοντας στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μεσοεπιθετικός Γιανγκ – Κόουμπς και οι αμυντικοί Οσιου, Μπράουν.