*13η αγωνιστική

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Μπρόμλεϊ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από δύο γκολ των Αλεξάντερ (34’), Αρθουρς (67’) και έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 76’, σκοράροντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τους Κέλι (90’), Ριντ (95’).

Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπρόμλεϊ, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι μάλλον πρέπει να αντιμετωπίζει ως νίκη το συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Όχι απλά επειδή ισοφάρισε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά και επειδή το πέτυχε ενώ έχανε με 0-2 και παίζοντας με παίκτη λιγότερο!

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, αλλά και τέταρτη στο γήπεδό της, σε έξι παιχνίδια που παραμένει αήττητη εκεί, με όλες τις ισοπαλίες να έχουν έρθει σε αυτό.

Παραμένει σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, διατηρώντας την 6η θέση, αλλά πλέον είναι ισόβαθμη με δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εξακολουθεί να είναι εκτός ο τραυματίας επιθετικός Ριντ, ενώ τιμωρημένοι είναι οι μέσοι Οσμπορν, Στόρερ.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*Εχει 8/11 G/G στο πρωτάθλημα, 5/6 εντός έδρας

*Εχει 4/6 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ολντερσοτ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Βίνσεντ μόλις στο έβδομο λεπτό. Αλλωστε ήταν πολύ επιθετική, έκανε αρκετές ευκαιρίες και τελικά δικαιώθηκε, ισοφαρίζοντας με τον Μπράουνε στο 66’ και στο 76’ ο ίδιος παίκτης σκόραρε και δεύτερο γκολ, χαρίζοντας της τη νίκη.

Η Γουίλντστοουν επικράτησε με 1-2 εκτός έδρας της Ολντερσοτ, με ανατροπή και ενώ βρέθηκε να χάνει αρκετά νωρίς, δείχνοντας χαρακτήρα ως ομάδα, αφού άξιζε πλήρως αυτή τη νίκη, τουλάχιστον βάσει απόδοσης της σε αυτό το παιχνίδι.

Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις ισοπαλίες, έχοντας μόλις δύο ήττες σε 11 παιχνίδια ως τώρα στο πρωτάθλημα. Και μάλιστα μακριά από την έδρα της έχει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει τον πρώτο αγώνα που έδωσε φέτος μακριά από την έδρα της.

Συνεχίζει να βρίσκεται υψηλότερα απ’ ότι αναμενόταν γι’ αυτήν, ούσα ι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με δύο ομάδες εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, με μία εξ αυτών να είναι η σημερινή της αντίπαλος. Και έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με άλλες δύο ομάδες.