22η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν τα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΙΜΙΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Ναγκόγια, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές φάσεις εκατέρωθεν, ήταν εκείνη που πήρε το προβάδισμα και μάλιστα σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 38′). Άντεξε την πίεση των γηπεδούχων στο 2ο ημίχρονο, αμύνθηκε πολύ καλά και κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 0-2 στο 90+5′, με γκολ του Σαντάνα.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγώνες. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία και ισόβαθμη με τη 16η Βίσελ Κόμπε. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, η τελευταία με σκορ 3-5 από τους Γιοκοχάμα Μαρίνος!

Τραυματίες οι Σουζούκι και Νακαγιάμα. Τιμωρημένος ο Καταγιάμα.

Σιμίζου Στατιστικά

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΟΥΡΑΒΑ ΡΕΝΤ ΝΤΑΙΑΜΟΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Άνετη εντός έδρας νίκη με 3-0 επί του Τόκιο, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο και προηγήθηκε δίκαια στο 31ο λεπτό του παιχνιδιού. Η Ουράβα μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, κάνοντας το 2-0 στο 50′. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν τις ευκαιρίες τους, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (2-2-0). Αναρριχήθηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μετράει 1 νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τρία από αυτά.

Εκτός παραμένουν οι Γιούνκερ και Ινουκάι.