8η αγωνιστική

*Αήττητη η Τσερέζο Οσάκα στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Καβασάκι, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

*Over 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Λέο Σεαρά στο 69ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει μέχρι στιγμής η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Ισορροπημένο και με λίγες αξιόλογες στιγμές το μεταξύ τους, με την ίδια να βρίσκει δίχτυα στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και να το διατηρεί μέχρι τέλους.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες, μετά και την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Κασίβα, οπότε και παραμένει ψηλά στην κατάταξη και στο -1 από την κορυφή. Σκόραρε και στα έξι παιχνίδια της.

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 32ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να μένουν και με δέκα παίκτες στο 71′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Καβασάκι, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Βρέθηκε πίσω σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο και παρότι είχε επιθετικό μονόλογο στην πορεία, δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση.

Τέταρτη ήττα στις επτά πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, έχοντας ακόμη δυο νίκες και μια ισοπαλία, οπότε και παραμένει χαμηλά στην κατάταξη και αναζητά άμεση αντίδραση. Εξέτισε την τιμωρία του ο εξτρέμ Μαρσίνιο.