*22η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σεντ Πάτρικς-Γιου Σι Ντι 3-0, Γιου Σι Ντι-Σεντ Πάτρικς 1-3

*Η Σεντ Πάτρικς έχει έξι συνεχόμενες νίκες απέναντι στην Γιου Σι Ντι.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιρλανδίας

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Προηγούμενο ματς:  Η Σεντ Πάτρικς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ντάνταλκ, αν και προηγήθηκε με τον Κάρτι στο 33’, ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, στο 55’, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα.Ακόμη και έτσι ισοφαρίστηκε, από τον Κέλι στο 84ο λεπτό. .

Η Σεντ Πάτρικς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Ντάνταλκ, πρώτη της ισοπαλία στους 10 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει εφτά νίκες και δύο ήττες. Ειδικά στην έδρα της έχει τέσσερις σερί νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί.

Διατηρείται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί σε κάποιο ευρωπαϊκό εισιτήριο, σε απόσταση βολής, στο +3 από την ομάδα πίσω της, έχοντας μείνει λίγο πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από την κορυφή.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω τραυματισμών ο τερματοφύλακας Ρότζερς που δεν έχει αγωνιστεί από την αρχή της σεζόν, ο αρχηγός και αμυντικός της Ρέντμοντ, αλλά και οι αμυντικοί Γκριβόστι, Σιόμπεργκ που χτύπησαν πιο πρόσφατα.

Σεντ Πάτρικς Στατιστικά

*Εχει 7/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/10 G/G στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 8/10 N/G εντός έδρας

*Εχει 6/10 under 2,5 εντός έδρας

ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γιου Σι Ντι κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σλίγκο Ρόβερς, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει από αυτογκόλ του Κίνι στο 27΄. Αλλά ισοφάρισε με τον Κάρκ στο 74’ και πήρε τη μεγάλη νίκη με γκολ του Ντόιλ στο 85’.

Η Γιου Σι Ντι πέτυχε μόλις την δεύτερη φετινή της νίκη, με 2-1 εντός έδρας επί της Σλίγκο Ρόβερς. Αυτή ήταν η πρώτη μετά από 10 αγώνες στους οποίους είχε οκτώ ήττες σερί, εννιά συνολικά! Και μακριά από την έδρα της έφερε ισοπαλία στο πρώτο παιχνίδι της φέτος, με 10 σερί ήττες στη συνέχεια.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, αν και πλησίασε στο -12 την ένατη θέση που οδηγεί στα πλέι οφ για την παραμονή, ενώ είναι στο -14 από μία θέση παραμονής.