Στον πρώτο γύρο: Κάρντιφ – Σέφιλντ Γουένσντεϊ 3-0

* Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Κάρντιφ για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σέφιλντ Γουένσντεϊ για το πρωτάθλημα.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Σέφιλντ Γουένσντεϊ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπάρνσλεϊ (1-1 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Κάρλος Καρβαχάλ επικράτησε των Ρόδεραμ (2-0 εκτός έδρας) και Νιούκαστλ (2-1 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λις στο 59’, προτού διπλασιάσουν τα τέρματά τους εννέα λεπτά αργότερα με τον Φλέτσερ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Σέλβι.

Στις 12 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «κουκουβάγιες» για την ίδια διοργάνωση γνώρισαν μόλις δύο ήττες, αυτές από τις Μπρέντφορντ (2-1 στις 21/2/17) και Ρέντινγκ (2-0 στις 17/3/17). Στις υπόλοιπες σημείωσαν οχτώ νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις πέντε διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους, ενώ στις έξι σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Κερδίσαμε περισσότερη αυτοπεποίθηση, αυτό είναι ένα καλό σημάδι εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σέφιλντ Γουένσντεϊ.

Προηγούμενο ματς: Η Σέφιλντ Γουένσντεϊ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Νιούκαστλ, στο πλαίσιο της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Σέφιλντ Γουένσντεϊ για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΚΑΡΝΤΙΦ

Δύο νίκες, τρεις ισοπαλίες και μία ήττα είναι ο απολογισμός της Κάρντιφ στις έξι τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Γουόρνοκ επικράτησε των Ίπσουϊτς (3-1 εντός έδρας) και Μπρέντφορντ (2-1 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπλάκμπερν (1-1 εκτός έδρας), Μπέρμιγχαμ (1-1 εντός έδρας) και Μπάρνσλεϊ (0-0 εκτός έδρας). Παράλληλα, δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γουλβς (3-1 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην Μπρέντφορντ οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Σέρτζι Κάνος τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 47’ με τον Μόρισον. Την ανατροπή των δεδομένων, και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε στο 76’ ο Γουίτινγκχαμ. Χωρίς νίκη παραμένουν οι Ουαλοί στις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες). Στις τρεις σημειώθηκε goal-goal, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Η τελευταία εκτός έδρας νίκη της Κάρντιφ επί της Σέφιλντ Γουένσντεϊ σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 16 Μαρτίου του 2013 (2-0).

Προηγούμενο ματς: Η Κάρντιφ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Μπρέντφορντ, στο πλαίσιο της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Κάρντιφ για το πρωτάθλημα (δες το στην Magicbet)