34η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, στο πρωτάθλημα.

*Στον πρώτο γύρο: Ρέξαμ – Σάτον Γιουνάιτεντ 1-1

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Σάτον Γιουνάιτεντ, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την Τρίτη, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξενήθηκε από τη Μπάροου, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό, κατάφερε εν τέλει να αποφύγει την ήττα, με το τέρμα του Ράιτ στο 72ο λεπτό. Πρώτη απώλεια βαθμών, μετά από τρεις σερί νίκες.

Έφτασε τους 56 βαθμούς σε 32 αγωνιστικές και είναι στην τέταρτη θέση, έναν πίσω από την σημερινή της αντίπαλο, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Εφτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε ματς πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπάροου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Σάτον Γιουνάιτεντ – Ρέξαμ παίζει στην Betshop

ΡΕΞΑΜ

Από ένα αήττητο σερί εννέα αγωνιστικών προέρχεται η Ρέξαμ, όπου μετράει τρεις νίκες και έξι ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιν Κιτς φιλοξένησε την Χάλιφαξ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Μπόντεν στο 19′, δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 81′ ο Ράδερφορντ άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο, αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα. Τρίτη ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 57 συνολικά και είναι στην τρίτη θέση, έχοντας όμως ένα παιχνίδι περισσότερο από τις υπόλοιπες ομάδες. Επιπλέον, με 25 γκολ παθητικό, διαθέτει την καλύτερη άμυνα. Εφτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (2-2-0). Εκτός παραμένουν οι Μαρκ Κάρινγκτον (ΑΜ 23/0) και ο Όλι Μαρξ (ΜΕ 1/0), καθώς και ο τιμωρημένος Πολ Ράδερφορντ (ΜΕ 33/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Χάλιφαξ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.