ΣΑΡΛΟΤ - ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΚΡΟΥ Προγνωστικά

*Το παιχνίδι επρόκειτο να διεξαχθεί στις 31 Ιουλίου, ωστόσο διακόπηκε εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών στο 16ο λεπτό και θα ξεκινήσει σήμερα από εκείνο το σημείο.

*Φέτος στο πρωτάθλημα: Κολόμπους Κρου – Σαρλότ 1-1.

ΣΑΡΛΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υποδέχθηκε την Φιλαδέλφεια, ήταν αποτελεσματική και έφτασε χωρίς μεγάλο άγχος στη νίκη με 4-0. Ο Ρίος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, πέτυχε και τα τέσσερα γκολ! Άνοιξε το σκορ στο 24′, σκόραρε στο 54′ και το 72′ (από το σημείο του πέναλτι) και ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις.

Τρέχει να προλάβει τα πλέι οφ η Σάρλοτ και το Σαββατοκύριακο έδειξε αποφασισμένη να εξαντλήσει τις πιθανότητες που τις απομένουν. Η νίκη με 4-0 απέναντι στη Φιλαδέλφεια ήταν η τρίτη διαδοχική που πανηγύρισε, μετά από εκείνες απέναντι σε Σικάγο (3-2 εκτός) και Νέα Υόρκη (1-0 εντός).

Με 41 βαθμούς, βρίσκεται στο -4 από Ορλάντο, Ίντερ Μαϊάμι και Κολόμπους, ωστόσο με δεδομένο ότι οι δύο πρώτες παίζουν μεταξύ τους, αν κερδίσει σήμερα θα συνεχίσει να ελπίζει για τερματισμό στην πρώτη επτάδα. Σε διαφορετική περίπτωση, θα αποκλειστεί από την post season.

Σάρλοτ Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Κέρδισε τα δύο τελευταία εντός έδρας ματς της χωρις να δεχθεί γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΚΡΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υποδέχθηκε τους Ρέντμπουλς της Νέας Υόρκης και επικράτησε με 2-1! Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 53′, στη συνέχεια ανέβασε στροφές και κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση στο 80 με τον Ετιέν. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής τη λύτρωσε, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιτέλους νίκη για το Κολόμπους, το οποίο επικράτησε με 2-1 των Ρέντμπουλς, έστω και αν έχανε μέχρι το 89′. Έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αγώνων με τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, ενώ πανηγύρισε τη δεύτερη μόλις νίκη του στα εννέα πιο πρόσφατα ματς της, στα οποία βέβαια έχει ηττηθεί μόλις μία φορά.

Έχει 45 βαθμούς, όσους και οι Ορλάντο, Μαϊάμι, αλλά υστερεί σε στην ισοβαθμία. Σε περίπτωση που κερδίσει απόψε θα κάνει σημαντικό βήμα για την είσοδο στα πλέι οφ, ενώ την τελευταία αγωνιστική δοκιμάζεται στην έδρα του Ορλάντο.

Κολόμπους Κρου Στατιστικά

*Μετρά τέσσερα σερί Goal / Goal.

*Χωρίς νίκη στα πέντε πρόσφατα εκτός έδρας ματς του, τα 4/5 ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.