3ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Σαρλερουά – Παρτίζαν στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, 147)

Η Σαρλερουά πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα έως τώρα, δείχνει έτοιμη για τη μάχη της εισόδου στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Νίκησε και τη Μπέιρσχοτ (3-1) στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα. Το συγκρότημα του Καρίμ Μπελοσίν έφτασε τις έξι νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στη Jupiler League και φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με διαφορά από τη δεύτερη θέση ήδη στους πέντε πόντους. Σήμα κατατεθέν της ομάδας είναι η άμυνά της, καθώς δεν έχει δεχτεί γκολ σε τέσσερα από τα έξι επίσημα ματς φέτος. Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος, είναι αμφίβολος για ενδεκάδα ο Μοριόκα, που επέστρεψε στις τελευταίες προπονήσεις. Από την άλλη, είναι σταθερά εκτός δράσης οι Ντιαντί και Μπρούνο λόγω μακροχρόνιων τραυματισμών. Αποχωρεί ο Νιανέ που ήταν εκτός πλάνων.

Προηγούμενο παιχνίδι:  Επικράτησε με σκορ 3-1 της Μπέιρσχοτ εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Ρεζάι στο 29’, για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 55’ ο Γκολιζαντέ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων και στο 87’ ο Ρεζάι με πέναλτι έκανε το 3-0. Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους στο 90+1’.

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ Στατιστικά

*4/6 ματς με no goal (δες το στη bwin)

*4/6 επίσημα παιχνίδια έληξαν με under 2.5

*13 ματς δίχως ήττα ως γηπεδούχος

Παίξε νόμιμα στη Bwin | 21+ UKGC (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σερβία, 67)

Η Παρτίζαν παρουσιάζει σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της φέτος και δεν έχει καταφέρει να βρεθεί πιο κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας. Προέρχεται από δύσκολη νίκη με αντίπαλο τη Ζλάτιμπορ (0-1) εκτός έδρας για το πρωτάθλημα. Έξι νίκες και δύο ήττες ο απολογισμός έως τώρα, οι έξι βαθμοί που έχει χάσει είναι και εκείνοι που τη χωρίζουν από τον Ερυθρό Αστέρα ο οποίος είναι στην κορυφή. Στο προηγούμενο γύρο των προκριματικών, απέκλεισε επίσης δύσκολα τη Σφίντουλ Γκεόργκε με νίκη 0-1 εκτός έδρας. Το ματς χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση, μετά το 0-0 της κανονικής διάρκειας. Εκεί, ο Νάτχο με εκτέλεση πέναλτι στο 104’ σκόραρε και χάρισε την πρόκριση στη σερβική ομάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επιβλήθηκε με σκορ 0-1 της Ζλάτιμπορ εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος, παρά το γεγονός ότι είχε την υπεροχή. Τελικά, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με το πέναλτι του Νατχο στο 80’.