*14η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους στη σύγχρονη ιστορία τους.

Σάουθεντ – Φόρεστ Γκριν στην Interwetten

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάουθεντ δεν έπαιξε εντός με την Κέιμπριτζ, λόγω πολλών κρουσμάτων κορωνοϊού. Στον τελευταίο της αγώνα πέτυχε επιτέλους την πρώτη νίκη της σεζόν, με 0-1 στο γήπεδο της Γουόλσολ, σε έναν αγώνα που χρειάστηκε να χάσει και πέναλτι η αντίπαλος της!

Στην έδρα της έχει εφτά ήττες σε οκτώ αγώνες και φυσικά παραμένει ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας απλά στο -6 τις θέσεις παραμονής, έχοντας πάντα την χειρότερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Ο τεχνικός της, Μαρκ Μόλεσλεϊ, αρνήθηκε πως επιδίωξαν το να μην παίξουν στον τελευταίο αγώνα και ξεκαθάρισε πώς δεν έκρυψαν τίποτα και όλα είναι φανερά σε όποιον θέλει να ερευνήσει οτιδήποτε.

Οι Ακινόλα (ΕΠ), Τέιλορ (ΜΕ), ΜακΚόρμακ (ΜΕ) συνεχίζουν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών, ενώ σε αυτούς προστέθηκαν και ο αριστερός μπακ Ραλφ που δεν θα παίξει ξανά στη σεζόν, αλλά και ο αμυντικός Λένον που θα μείνει πολύ καιρό εκτός. Και οι παίκτες που θα λείψουν λόγω κορωνοϊού, επειδή ανιχνεύθηκαν θετικοί στα τεστ, είναι οι Ναθάνιελ – Τζορτζ (), Στέρλινγκ (), Ακουαχ (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάουθεντ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Γουόλσολ, χάρη σε γκολ του Ακουα στο 88ο λεπτό και ενώ εφτά λεπτά νωρίτερα η αντίπαλος της έχασε πέναλτι!

Σάουθεντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ εντός έδρας (δες το στην Interwetten)

*Εχει 6/8 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν έφερε 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Μπάρου, παίρνοντας τον βαθμό με γκολ στις καθυστερήσεις. Απέφυγε λοιπόν μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, αλλά έχει και μόνο μία νίκη στα πέντε τελευταία της παιχνίδια.

Παραμένει εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, αλλά και από ομάδες εκτός πρώτης επτάδας, στο +3 για την ακρίβεια.

Αναμένεται να απουσιάσει και πάλι ο τραυματίας μέσος Γουάγκσταφ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Μπάροου, σε έναν αγώνα που όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο! Στο πρώτο είχε δύο δοκάρια, ενώ ακυρώθηκε και ένα γκολ της αντιπάλου τους. Τελικά προηγήθηκε με τέρμα του Γουάιτχαουζ στο 52’, αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκε από τον Τζέιμς (73’), βρέθηκε και να χάνει με πέναλτι του Ανγκους στο 83ο λεπτό. Αλλά πάλεψε και τελικά ισοφάρισε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κάντεν.