27η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Τσενγκντού Ρονγκτσένγκ, την περασμένη αγωνιστική. Πλήρωσε το γεγονός ότι αναγκάστηκε να παίξει με τον τρίτο τερματοφύλακα της και έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 21′, χάρη σε δύο ατομικά του λάθη. Πίεσε στη συνέχεια για να ξαναμπεί στο παιχνίδι και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (45+2′). Κυριάρχησε στο β’ μέρος, αλλά δεν κατάφερε να ξαναβρεί το δρόμο προς τα δίχτυα, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές, ήττα που έδωσε ξανά το πλεονέκτημα στη Θρι Τάουνς, όσον αφορά την κούρσα του τίτλου. Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με τη Σαντόνγκ να έχει το μειονέκτημα. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος ο βασικός της τερματοφύλακας, Γουάνγκ. Εκτός και ο αναπληρωματικός, Χαν. Στην αποστολή της εθνικής ομάδας της Ν.Κορέας βρίσκεται ο Τζουν-Χο Σον.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ ΤΑΪΣΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 από τη Χενάν, την περασμένη αγωνιστική. Παθητικός ο ρόλος της στο 1ο ημίχρονο, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ με 1-0 στο 31′. Ανταγωνιστική στο β’ μέρος, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά τις σπατάλησε, δεχόμενη το 2-0 στο 69′, κόντρα στη ροή του αγώνα. Είδε γκολ της να ακυρώνεται στο 77ο λεπτό, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Μαζί με την ήττα ήρθε και η αφαίρεση 6 βαθμών από την Ομοσπονδία, αφού δεν κατάφερε να καλύψει τις οικονομικές οφειλές που έπρεπε έως τώρα. Βρίσκεται πλέον εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -3 από την απευθείας σωτηρία, με το κλίμα στο σύλλογο να μην είναι καλό. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 20 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.