16η αγωνιστική

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΡΕΑ

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές η Σαμπάιο Κορρέα, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την τελευταία αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Φονσέκα φιλοξένησε την Ζουβεντούδε, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Δεύτερο σερί ματς που δεν κατάφερε να σκοράρει.

Βρίσκεται στην 17η θέση, με 16 βαθμούς, ούσα και εντός της επικίνδυνης ζώνης. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες μετράει σε εφτά εντός έδρας παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα (2-2-1). Με αρκετές απουσίες η αποστολή της για την αποψινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ζουβεντούδε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Σαμπάιο Κορρέα – Γκοϊάς παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΓΚΟΪΑΣ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Γκοϊάς, όπου και μετράει πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Νέι Φράνκο φιλοξένησε την Κρισιούμα, της οποίας και επικράτησε με σκορ 2-1. Παρότι πίσω στο σκορ από το 29′, έφτασε στην ισοφάριση έξι λεπτά μετά με τον Τζιοβάνι, για να πάρει εν τέλει τη νίκη με το τέρμα του Μισάελ στο 63ο λεπτό.

Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Κλαμπ ντε Ρεγκάτας (2-1 εντός) και Αβαΐ (0-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς. Είναι στην 10η θέση, μαζί με την Οέστε, της οποίας και υπερτερεί, έχοντας μια περισσότερη νίκη. Παράλληλα, με 22 γκολ παθητικό, έχει τη δεύτερη χειρότερη αμυντική λειτουργία. Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Μοναδική απώλεια είναι ο τραυματίας Βίτορ Ράμος (ΑΜ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κρισιούμα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.