*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντονκάστερ-Σάλφορντ 0-3

*3/3 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σουίντον, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Χέντρι, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του ΜακΙχραν στο 83ο λεπτό.

Η Σάλφορντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σουίντον γλιτώνοντας την ήττα στις καθυστερήσεις, διευρύνοντας το αήττητο σερί στους έξι αγώνες, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και νικών. Μάλιστα κέρδισε ομάδες που διεκδικούν απευθείας άνοδο, τις Κρου, Ρέξαμ!

Ακόμη είναι πάρα πολύ πίσω, στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού, απέχοντας πλέον, από πλευράς βαθμών, περισσότερο από αυτήν, απ’ ότι από την πρώτη επτάδα και τη διεκδίκηση της ανόδου. Αλλά εξακολουθεί να είναι πολύ μακριά.

Σάλφορντ Στατιστικά

*15/19 over 2,5 εντός έδρας.

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*15/19 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τρανμίρ, ανοίγοντας το σκορ με τον Άιρονσαϊντ στο 15’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Χόουκς στο 60’, ο Αντελακούν στο 64’ της χάρισε τη νίκη.

Η Ντονκάστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τρανμίρ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από έξι αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει.

Γενικώς κερδίζει δύσκολα, έχει μόλις τρεις νίκες στα 15 τελευταία παιχνίδια της, όλες στο γήπεδό της! Μακριά από αυτό δεν έχει νίκη στους 10 πιο πρόσφατους αγώνες της, με έξι ήττες.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, μία θέση και τρεις βαθμούς πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο.