*18η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάλφορντ δείχνει να ανακάμπτει, αν και θέλει ακόμη πολλά αποτελέσματα για να φτάσει εκεί που αναμενόταν πριν αρχίσει η σεζόν, κερδίζοντας με 0-2 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, αλλά μόνο αυτή ήταν για το πρωτάθλημα!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σχετικά χαμηλά, στην 16η θέση συγκεκριμένα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -6, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία είναι στο +7.

Τραυματίες είναι οι Ελιοτ (ΕΠ), Κινγκ (ΤΕ), Γουίλοκ (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάλφορντ κέρδισε με 0-2 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο με τον Λουντ στο 37ο λεπτό, ενώ το δεύτερο ήρθε στο 74’ από τον Λόου.

Σάλφορντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 .

*Exει 7/11 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς «αυτοκτόνησε», αφού προηγήθηκε με 2-0 και τελικά έμεινε στο 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Τρανμίρ, χάνοντας την ευκαιρία να πετύχει τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα. Και μακριά από το γήπεδο της είναι αήττητη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση συγκεκριμένα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 για την ακρίβεια, απ’ ότι είναι στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία βρίσκεται στο +9!

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω ενοχλήσεων ή επειδή δεν είναι έτοιμοι να παίξουν, οι αμυντικοί Χιουζ, Τρέβορ Κλάρκ, Ζούνιορ  Μπράουν, οι επιθετικοί Σόντερς, Λίον Κλαρκ, Ρόντμαν και ο Φινλανδός γκολκίπερ Γιακόλα, οι οποίοι απουσιάζουν εδώ και καιρό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς έφερε 2-2 εντός έδρας με την Τρανμίρ, «πετώντας» προβάδισμα δύο τερμάτων που πήρε νωρίς, με τα γκολ των Γκραντ (5’), Νίκολσον (22’). Όμως δέχθηκε ένα γκολ αρκετά γρήγορα, από τον ΜακΝτόναλντ στο 25’, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Γκλάτζελ στο 75ο λεπτό.