*16η αγωνιστική

*Τέσσερα σερί N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Χέρεφορντ με τέρμα του Φριμάντλ στο 78ο λεπτό.

Η Ρότσντεϊλ αποκλείστηκε από το κύπελλο Αγγλίας, αφού έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Χέρεφορντ, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας. Είναι σε κακή αγωνιστική περίοδο, αφού αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη!

Αλλά και το γήπεδό της δεν μπορεί να χαρακτηριστεί κάποιο “φρούριο”, έχοντας μόνο δύο νίκες και τρεις ήττες σε εφτά αναμετρήσεις της εκεί.

Τουλάχιστον στο πρωτάθλημα παραμένει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για
την άνοδο, η οποία και αποτελεί τον ξεκάθαρο και μοναδικό της στόχο.

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*4/7 G/G εντός έδρας

*4/7 over 2,5 εντός έδρας

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλνταμ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Όλτρινχαμ, με τέρμα του ΜακΓκάχεϊ στο 78ο λεπτό.

Η Όλνταμ κατάφερε να κερδίσει με 0-1 εκτός έδρας την Όλτρινχαμ, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, τέταρτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν έχει γνωρίσει κάποια ήττα.

Όλα αυτά μετά την αποχώρηση του Άπσγουορθ από τον πάγκο της, ενώ πλέον ανακοινώθηκε και ο νέος τεχνικός της, ο Μέλον, πρώην τεχνικός της Τρανμίρ.

Έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Μέιντενχεντ, ούσα οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο.