*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίλγουολ-Ρόδεραμ 3-0.

ΡΟΔΕΡΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χολμς στο 22’ και το 2-0 ο Ριις στο 37’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ριις στο 42’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και ακόμα μία ήττα για τη Ρόδεραμ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς έμεινε από νωρίς αρκετά πίσω στο σκορ, ενώ δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία.

Το σημερινό αποτέλεσμα σε συνδυασμό φυσικά και με τα αποτελέσματα των ομάδων που βρίσκονται πάνω από εκείνη θα κρίνει το αν έχει ακόμα μαθηματικές πιθανότητες παραμονής. Παρ’ όλα αυτά είναι πλέον δεδομένο ακόμα και στις τάξεις της πως δεν υπάρχει σωτηρία και με βάση την εικόνα της είναι απολύτως φανερό. Τραγική σε ότι αφορά τα αμυντικά της καθήκοντα καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν, έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με τεράστια διαφορά από τον δεύτερο, ενώ δυσκολεύεται αρκετά να βρει δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της.

Ρόδεραμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΛΓΟΥΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γουάτμορ στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σουίφτ με πέναλτι στο 67’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, αλλά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις λίγες ευκαιρίες που απείλησε την αντίπαλη εστία, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Τεράστια ευκαιρία έχει σήμερα, ώστε να επιστρέψει στις νίκες, αυξάνοντας παράλληλα την απόστασή της από τη ζώνη του υποβιβασμού. Μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων, ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα, φτάνοντας παράλληλα πιο κοντά στο στόχο της.