*7η αγωνιστική των πλέι άουτ

*Στους προηγούμενους γύρους: Ριντ – Αντμίρα 2-1, Αντμίρα – Ριντ 1-2, Αντμίρα – Ριντ 2-0

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΙΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Τιρόλ. Τα γκολ σημείωσαν οι Σάμπιτζερ (67′) και Έρταλερ (86′). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι λόγω αποβολής του Πλάβοτιτς (90′).

Ντεμπούτο με το… αριστερό πραγματοποίησε ο Κρίστιαν Χάινλε στον πάγκο της Ριντ, η οποία επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Τιρόλ (2-0). Ήταν η δεύτερη σερί ήττα της από αυτή σε διάστημα μίας εβδομάδας, αποτέλεσμα που την απομάκρυνε στο -3 από τις θέσεις που οδηγούν στα ευρωπαϊκά πλέι οφ.

“Γυρίζουν πολλά στο κεφάλι μας, είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε. Αν κάναμε το 1-0 λογικά θα κερδίζαμε. Στρέφουμε εξ ολοκλήρου το ενδιαφέρον μας στην Αντμίρα”, υπογράμμισε ο προπονητής Χάινλε. Η Ριντ αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις εντός έδρας αγωνιστικές με απολογισμό 0-2-2: Δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ στις τρεις. Την Κυριακή (1/5) αντιμετωπίζει την Σάλτσμπουργκ στον τελικό Κυπέλλου Αυστρίας.

ΡΙΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΤΜΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Χάρτμπεργκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Χάιλ (23′), Τάντιτς (33′) και Πάιντσιλ (75′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουστάφα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα από το 35′ (Τσβίρσιτς).

Πέντε αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Αντμίρα (2-3-0), το Μεγάλο Σάββατο υποκλίθηκε στην Χάρτμπεργκ (3-1 εντός) υποχωρώντας, παράλληλα, στην 3η θέση των πλέι άουτ (-2 από ΛΑΣΚ Λιντζ και Τιρόλ). Αιφνιδιάστηκε από την αντίπαλό της και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 33′, λίγο αργότερα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές και παραδόθηκε άνευ όρων.

“Αφήσαμε πίσω μας την ήττα από την Χάρτμπεργκ, πρέπει να κάνουμε το παιχνίδι μας με την Ριντ”, είπε ο προπονητής Χέρζογκ. Η Αντμίρα παραμένει αήττητη σε εννέα εκτός έδρας αγωνιστικές (2-7-0). Τιμωρημένος είναι ο Τσβίρσιτς, τραυματίες οι Γκαντά, Κέρσμπαουμ και Μπαμπούσκου.