*Πρώτο παιχνίδι για τη φάση των “16” στο Κόπα Σουνταμερικάνα, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Μπαΐα. Είναι κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ενώ σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο ματς, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και κεκλεισμένων των θυρών.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν και τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στη διοργάνωση, ανεξαρτήτως έδρας.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Βελέζ Σάρσφιλντ – Ντεπορτίβο Κάλι.

Ρίβερ Πλέιτ Μοντεβιδέο – Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα στη Stoiximan

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΜΟΝΤΕΒΙΔΕΟ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουρουγουάη)

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Ρίβερ Πλέιτ Μοντεβιδέο, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Νασιονάλ (0-2 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Χόρχε Φοσάτι φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Μαλντονάδο, για το πρωτάθλημα της Ουρουγουάης, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλό της, προσπάθησε για ένα καλύτερο αποτέλεσμα, όμως δεν στάθηκε αρκετό.

Πανηγύρισε δυο νίκες στα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, μετρώντας ακόμη τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα Σουνταμερικάνα, απέκλεισε την Ατλέτικο Νασιονάλ, με συνολικό σκορ 4-2 (1-1 εκτός, 3-1 εντός). Εκτός μάχης είναι ο τραυματίας Ριμπάιρ Ροντρίγκες (ΜΕ 13/1)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ντεπορτίβο Μαλντονάδο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 16ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 54′, πριν μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Αλόνσο, στο 77ο λεπτό.

Ρίβερ Πλέιτ Μοντεβιδέο Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στη Stoiximan)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Χιλή)

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, μετά και την ήττα της κόντρα στην Κοκίμπο Ουνίδο (2-1 εκτός). Την Κυριακή, η ομάδα του Αριέλ Χολάν υποδέχθηκε τη Ντεπορτίβο Αντοφαγκάστα, για το πρωτάθλημα της Χιλής, κόντρα στην οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-3. Έβγαλε αρκετό άγχος είναι η αλήθεια, μέχρι να πάρει τελικά το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Βρίσκεται έτσι μόνη πρώτη στη βαθμολογία, στο +3 από τη δεύτερη Ουνιόν Λα Καλέρα. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις επτά τελευταίες εξόδους της, έχοντας ακόμη από τρεις ισοπαλίες και ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα Σουνταμερικάνα, απέκλεισε τη Σολ ντε Αμέρικα, με συνολικό σκορ 2-1 (0-0 εκτός, 2-1 εντός). Μοναδική απώλεια είναι ο τιμωρημένος Βάλμπερ Ουέρτα (ΑΜ 25/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-3 επί της Ντεπορτίβο Αντοφαγκάστα, για το πρωτάθλημα. Ισορροπημένο ματς σε γενικές γραμμές, με τις δυο ομάδες να έχουν κέφια και την Κατόλικα να είναι πιο εύστοχη. Προηγήθηκε στο έκτο λεπτό με τον Φουενζαλίδα και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 13′, πήρε και πάλι “κεφάλι” στο σκορ με τους Φουενζαλίδα (27′) και Χουέρτα (32′). Στο 53′ είδε το VAR να ακυρώνει γκολ των φιλοξενούμενων, κάτι που δεν συνέβη όμως δυο λεπτά αργότερα. Στο 59′, ο Φουέντες έκανε το 4-2 και παρότι η Αντογαφκάστα μείωσε στο 81′, εν τέλει το εύστοχο πέναλτι του Ζαμπρέδρι στις καθυστερήσεις, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.