4η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλτεναμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πορωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Φέρι με αυτογκόλ στο 33’.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ρέντινγκ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε πάρει κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη παρέμεινε σταθερή αμυντικά, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Τη νίκη της αυτή ήρθε να επισκιάσει η αφαίρεση του ενός από τους τρεις βαθμούς που πήρε, καθώς τα οικονομικά της προβλήματα δεν άφησαν άλλα περιθώρια στην ομοσπονδία. Πλέον καλείται να αντιμετωπίσει και εξωαγωνιστικούς παράγοντες, οι οποίοι πέρσι της στέρησαν την παραμονή της στη Τσάμπιονσιπ.

Ρέντιγνκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόμπερτς στο 27’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κατσούνγκα στο 80’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρέιντ στο 82’.

Εξαιρετική για ακόμα ένα ματς η Στίβενεϊτζ, πέρασε και από την έδρα της Κέμπριτζ. Ιδιαίτερα δημιουργική, αλλά και αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, πήρε κεφάλι στο σκορ στο ημίχρονο, ενώ δεν πτοήθηκε στην επανάληψη από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, σκοράροντας ξανά στα επόμενα λεπτά.

Συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Ρέντινγκ. Είναι εξαιρετική μεσοεπιθετικά, δημιουργεί πολλές ευκαιρίες και σκοράρει με συνέπεια, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Αμυντικά είναι αρκετά σταθερή, έχοντας δεχθεί μόλις 1 γκολ μέχρι στιγμής, δείχνοντας πως η άνοδός της κάθε άλλο παρά τυχαία ήταν.