*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσάμπιονσιπ)

Προηγούμενο ματς: Η Ρέντινγκ κέρδισε με ανατροπή 2-1 εντός έδρας την Κάρντιφ, αφού βρέθηκε να χάνει με τέρμα Ο’ Ντόουντα στο τέταρτο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε με πέναλτι του Λονγκ στο 27’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Ινς στο 63’.

Η Ρέντινγκ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Κάρντιφ, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει πολύ νωρίς, όμως έπαιξε αρκετά καλύτερα και πήρε μία νίκη που άξιζε. Αυτή ήταν και η πρώτη της φετινή στη σεζόν, μετά την ήττα της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με 1-0 εκτός έδρας από την Μπλάκπουλ.

Ο προπονητής της, Πολ Ινς, είπε πώς θα φερθούν με σεβασμό τόσο στον θεσμό όσο και στον αντίπαλο τους, αλλά τόνισε πώς εκτός από τους 11 παίκτες που ξεκίνησαν το τελευταίο παιχνίδι, όλοι οι υπόλοιποι θα είναι ποδοσφαιριστές από την ομάδα νέων, επομένως κάποιοι εξ αυτών θα αγωνιστούν κιόλας. Αλλά πρέπει να είναι ανταγωνιστικοί για να ανταμείψουν και τους οπαδούς τους που θα πληρώσουν λεφτά για να τους δουν.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Εχει 6/7 αγώνες με 2-3 γκολ σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

*Εχει 5/7 under 2,5 σε φιλικά και επίσημα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε με μεγάλη ανατροπή με 2-1 εντός έδρας την Στόκπορτ, αν και έχανε μέχρι το 87ο λεπτό, από το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Καμπς στο 58’. Όμως σε εκείνο το σημείο κέρδισε πέναλτι και αποβολή αντιπάλου, ισοφαρίζοντας με τον Νόρις να μετατρέπει την εσχάτη των ποινών σε γκολ, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του Ριντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Στίβενεϊτζ επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Στόκπορτ, η οποία θεωρείται φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου της Λιγκ 2, αν και έχανε μέχρι το 87ο λεπτό της αναμέτρησης. Και το γεγονός πώς δεν περιορίστηκε στην ισοπαλία, αλλά κυνήγησε τη νίκη, έστω και με παίκτη περισσότερο, κάτι δείχνει.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια, με το ίδιο σκορ μάλιστα, έχοντας ξεκινήσει εξαιρετικά τη σεζόν, και με τις δύο νίκες να έρχονται με γκολ που σκόραρε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Πρόσφατα χτύπησε ο επιθετικός Λιστ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.