2η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κόουβ Ρέιντζερς, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μέγκινσον, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 (8’, 50’).

Κακό ξεκίνημα στη σεζόν απέναντι στη νεοφώτιστη Κόουβ Ρέιντζερς. Δέθηκε έντονη πίεση στα πρώτα λεπτά και έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ παρ’ όλο που στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αναγκάστηκε να ανοίξει τις γραμμές της στην επανάληψη, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βρουν και δεύτερο γκολ.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο επιθετικό της κομμάτι προκειμένου να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της Νταντί. Δυσκολεύτηκε πάρα πολύ απέναντι στη Κόουβ Ρέιντζερς, ειδικά στο να την κρατήσει μακριά από την εστία της και το πλήρωσε. Σημαντικό ρόλο έπαιξαν και οι απουσίες που είχε να διαχειριστεί καθώς έλειπαν οι Σπένσερ, Μάθιους, Βάουγκαν και Λανγκ, οι οποίοι έχουν υποστεί τραυματισμούς και θα λείπουν εξίσου από το σημερινό παιχνίδι. Για το λόγο αυτό δεν αναμένεται κάποια ιδιαίτερη αλλαγή τόσο στο σχηματισμό, όσο και στα πρόσωπο της εντεκάδας από τον Ίαν Μάρεϊ.

Ρέιθ Ρόβερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΤΑΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Φιτζπάτρικ στο 16’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λόουλες στο 24’. Το 0-3 πέτυχε ο ΜακΚίνον στο 50’, ενώ ο Κερ μείωσε στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φρεντς στο 85’.

Δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο η χρονιά, καθώς γνώρισε την ήττα μπροστά στο κοινό της. Πολλές αστάθειες στο αμυντικό της κομμάτι, τις πλήρωσε μάλιστα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη βρήκε χώρους και σκόραρε, αλλά δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα.

Αντίδραση μετά το στραβοπάτημα της 1ης αγωνιστικής θέλει να βγάλει, προκειμένου να μην μείνει πίσω βαθμολογικά. Συνέχισε το σερί σκοραρίσματος που δημιούργησε στα ματς του κυπέλλου, αλλά παράλληλα διεύρυνε και το σερί του να δέχεται γκολ. Βρίσκει δίχτυα και μακριά από το γήπεδό της, όμως δυσκολεύεται να κρατήσει το μηδέν παθητικό και δεν αποκλείεται να της κοστίσει απέναντι σε μια ομάδα που έχει αποδείξει πόσο επικίνδυνη είναι μεσοεπιθετικά. Μοναδική, αλλά σημαντική απουσία είναι ο Σέρινταν που ταλαιπωρείται από τραυματισμό.