*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Ρέιθ Ρόβερς 0-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ρέιθ Ρόβερς-Ντανφέρμλιν 1-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Ρέιθ Ρόβερς 1-2.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρούντεν στο 26’ και διπλασιάσαν τα τέρματά τους με τον Μούλιν στο 49’. Το 1-2 πέτυχε ο Μπιρντ στο 61’ και το 2-2 ο ΜακΆιντος στο 69’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Στόουι στο 77’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ρέιθ Ρόβερς. Παρά το γεγονός ότι πήρε ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονο, από τη συμπλήρωση μιας ώρας και έπειτα δέχθηκε τρία γκολ, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, γι’ αυτό και πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.

Ρέιθ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ερντριεόνιανς, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τοντόροβ στο 16’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ΜακΤζιλ στο 60’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Ντανφέρμλιν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν εντελώς άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Από την άλλη υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Δύσκολο το έργο της, παρ’ όλα αυτά έχει αποδείξει πως είναι μαχητική και σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, ενώ μπορεί παράλληλα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα. Θα πρέπει φυσικά να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού σπάνια δεν δέχεται γκολ.