*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Άρμπροουθ-Ρέιθ Ρόβερς 1-2.

ΡΕΙΘ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Έιρ με σκορ 4-4, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο ΜακΓκίντι στο 29’ και το 1-1 ο Στάντον στο 30’. Το 2-1 ο Βάουγκαν στο 45’ και το 2-2 ο Ντέμπσεϊ στο 55’. Τη σκυτάλη πήρε ο Τσάλμερς για το 2-3 στο 65’ και το 3-3 έκανε ο Βάουγκαν στο 81’ με πέναλτι. Το 3-4 ο Ρόουζ στο 85’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάουγκαν στο 90+1’ ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει στο τέλος η Ρέιθ Ρόβερς. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια το ανέτρεψε, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε αποκτήσει. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με τους φιλοξενούμενους να ανατρέπουν εξίσου το εις βάρος τους σκορ, όμως στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας τη διαφορά της στην κορυφή του πρωταθλήματος. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση εδώ και καιρό, σκοράρει με τρομερή συνέπεια, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει μερικούς σημαντικούς βαθμούς. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, καθώς φιλοξενεί μια από τις χειρότερες ομάδες της κατηγορίας.

Ρέιθ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπιρντ στο 45+3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάιτον στο 90+1’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Άρμπροουθ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση και εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα υπέκυψε.

Ακόμα πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Ρέιθ Ρόβερς. Έχει αφήσει αρκετά θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της, κυρίως επιθετικά, αφού σκόραρε με συνέπεια στις τέσσερις πρόσφατες, ανεξαρτήτως έδρας, παρ’ όλα αυτά σε καμία από τις τελευταίες δώδεκα δεν μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.