*Φετινά ματς: Βανκούβερ – Σολτ Λέικ 1-2.

*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 κόντρα στο Ντάλας. Το 1-0 ο Αράνχο στο 43’, το 1-1 έκανε ο Αριόλα στο 56’, το 1-2 ήρθε με πέναλτι του Φερέιρα στο 62’. Το 1-3 έκανε ξανά ο Φερέιρα στο 71’.

Δεν μπορεί να πατήσει στα πόδια του, έχασε και απ’ το Ντάλας την Τετάρτη. Έξυπνη η τακτική του Ντάλας, το Σολτ Λέικ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος το Ντάλας ισοφάρισε γρήγορα και στη συνέχεια χτύπησε με αντεπιθέσεις, σκόραρε άλλες δύο φορές μέχρι το 71’. Είχε αφέλεια στο ανασταλτικό κομμάτι για ακόμη μια φορά. Ήταν η τέταρτη ήττα στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, δεύτερη σερί μετά το εκτός έδρας 2-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ, ερχόταν από εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Κολοράντο, νωρίτερα έχασε δύο σερί ματς κόντρα σε Πόρτλαντ (2-1) και Χιούστον (0-3). Μετρά ρεκόρ 2-0-4 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 40 πόντους το Σολτ Λέικ είναι στην έκτη θέση της Δυτικής Περιφέρειας.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 11/13 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 5/10 NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 κόντρα στο Χιούστον. Το 1-0 στο 13’ με τον Ερέρα, το 2-0 έκανε ο Ντόρσεϊ στο 44’, το 3-0 έκανε ο Φράνκο στο 73’, το 4-0 έκανε ο Ιμπραΐμ στο 84’. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Κατώτερο των περιστάσεων στο εκτός έδρας ματς με το Χιούστον, έχασε άνετα με μεγάλο σκορ. Το Χιούστον σκόραρε δύο φορές μέχρι το 44’ παρότι δεν είχε καθαρές φάσεις, βρήκε το 3-0 στο 73’ και κάπου εκεί τελείωσαν όλα. Το Χιούστον έφτασε στο 4-1 με άνεση, επικράτησε δίκαια, έστω κι αν το σκορ ήταν λίγο πλασματικό. Επιστροφή στις ήττες μετά από τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), ερχόταν από εκτός έδρας νίκη 2-1 επί του Τορόντο, νωρίτερα πήρε εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι, είχαν προηγηθεί άλλες δύο εκτός έδρας νίκες με Σικάγο (0-1) και Πόρτλαντ (2-3). Μετρά ρεκόρ 6-1-4 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές. Με 41 πόντους καταλαμβάνει την πέμπτη θέση της Δύσης.