6η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με No Goal τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Σαραγόσα δεν έχει υποστεί ήττα από τη Σπόρτινγκ Χιχόν στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΣΑΡΑΓΟΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Πονφεραδίνα, για το πρωτάθλημα. Στο 12’ ο Σιμεόνε σκόραρε για το 0-1, όμως στο 44’ ο Νουακάλι ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 51’ και πάλι ο Σιμεόνε πέτυχε δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σαραγόσα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε της Πονφεραδίνα (1-2) εκτός έδρας. Ξεκίνησε άσχημα το νέο πρωτάθλημα η ομάδα του Καρθέδο, αλλά ο Ισπανός τεχνικός δεν έπαψε να πιστεύει στη βελτίωση της ομάδα, όπως έδειξαν και οι δηλώσεις του. Νίκησε έπειτα από δύο διαδοχικές ήττες με Καρταχένα (1-0) εκτός έδρας και Λούγο (1-2) εντός έδρας. Στην τέταρτη αγωνιστική με τη Λούγο, σκόραρε το πρώτο της γκολ στη σεζόν. “Ο κόσμος πρέπει να πιστέψει ξανά σε αυτή την ομάδα”, είπε μεταξύ άλλων στις δηλώσεις του ο προπονητής της Σαραγόσα, Καρθέδο. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο επιθετικός Ιβάν Αθόν και δε θα αργήσει η επάνοδός τους στην ενδεκάδα. Είναι εκτός δράσης οι Κλεμέντε και Βιγκαράι.

Σαραγόσα Στατιστικά

*2 σερί αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*3/5 παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 5/10 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2 εντός έδρας, από τη Ράσινγκ Σανταντέρ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 30’ ο Σέκου Γκασάμα σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 90+5’ ο Ματέους Αϊάς πέτυχε δεύτερο τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Σπόρτινγκ Χιχόν προέρχεται από απρόσμενη εντός έδρας ήττα, με αντίπαλο τη νεοφώτιστη Ράσινγκ Σανταντέρ (0-2) η οποία ήταν και η πρώτη στη φετινή αγωνιστική περίοδο. “Παίξαμε πολύ άσχημα και είμαι ο πρώτος που ευθύνεται γι’ αυτό”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο προπονητής των “Ροχιμπλάνκος”, Αμπελάρδο. Δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες στα προηγούμενα τέσσερα ματς η Σπόρτινγκ. Στα δύο γκολ από τη δεύτερη αγωνιστική έχει μείνει το βαρύ πυροβολικό της ομάδας, Τζούρτζεβιτς. Όσον αφορά την αποστολή, δεν προέκυψαν αλλαγές με το προηγούμενο ματς, είναι ξανά εκτός ο Γιόνι και ο Κριστιάν Ριβέρα καθώς ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς.