* 21η Αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΡΑΣΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πρώτη νίκη για τον Γκάγκο στον πάγκο της Ράσινγκ πριν τη διακοπή, έκανε την καλύτερή της εμφάνιση τον τελευταίο μήνα στο Τουκουμάν, επικράτησε 0-2 της Ατλέτικο και διατηρήθηκε σε τροχιά για το επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Είχαν προηγηθεί τέσσερα παιχνίδια δίχως νίκη (0-1-3), στο τελευταίο μπροστά στο κοινό της έχασε εύκολα από την Ντεφένσα ι Χουστίσια (1-2) και ήταν τυχερή που δέχθηκε μόνο δύο γκολ.

Με τραυματισμούς από τις εθνικές τους επέστρεψαν οι Μένα και Ρόχας, χάνουν λογικά το υπόλοιπο της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Ατλέτικο Τουκουμάν. Πρώτη απείλησε η Τουκουμάν με διαγώνιο σουτ, σε ένα γενικά πολύ φτωχό σε θέαμα πρώτο ημίχρονο. Στην πρώτη καλή φάση του δευτέρου μέρους άνοιξε το σκορ η Ράσινγκ με τον Κορέα από το ύψος του πέναλτι και τρία λεπτά αργότερα ο Ρόχας έγραψε το 0-2 με τη σέντρα του να παίρνει περίεργη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα. Σπασμωδική η αντίδραση της Τουκουμάν, δεν απείλησε ιδιαίτερα, η Ράσινγκ είχε δοκάρι στο τέλος.

ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΚΟΛΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στη Σάντα Φε, επιστροφή στις νίκες για την Κολόν, πριν τη διακοπή, αν και το τελικό 3-0 επί της Πλατένσε είναι πλασματικό. Τρίτη σερί εντός έδρας νίκη για την προηγούμενη πρωταθλήτρια, που έχει εξασφαλισμένη θέση στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες και παίζει για το γόητρο.

Στο τελευταίο εκτός ήταν κακή στην έδρα της αδύναμης Πατρονάτο κι έχασε δίκαια 2-0, στο προηγούμενο πλήρωσε την αποβολή για να χάσει 3-1 από την Αρχεντίνος.

Με απουσίες στα στόπερ απόψε η ομάδα του Ντομίνγκες, εκτός έμειναν οι Γκάρσες, Γκολτς και Ντελγκάδο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-0) επί της Πλατένσε. Δυνατό ξεκίνημα από την Κολόν στο παιχνίδι, απείλησε και η Πλατένσε στην κόντρα, το 1-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με όμορφο τελείωμα του Μέσα και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα αποβλήθηκε ο Ιριμπάρεν της Πλατένσε για διαμαρτυρία! Έψαξε την ισοφάρισε και με 10 παίκτες η Πλατένσε, αλλά άφησε χώρους και στο 64’ ο Μπερνάρντι έκανε το 2-0. Κυριάρχησε στη συνέχεια η Κολόν, βρήκε και τρίτο γκολ με τον Αλιέντρο στο 92’.