17η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπράουνι στο 35’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμόντικς στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λίνσντεϊ στο 90’.

Δεύτερη σερί νίκη για την Πρέστον με μια άκρως αποτελεσματική εμφάνιση. Παρά τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους μπήκε νωθρά και δέχθηκε εξίσου γκολ, αλλά όπως φάνηκε στη συνέχεια, δεν την πτόησε.

Ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι είναι προ των πυλών, με την εικόνα της να είναι φανερά βελτιωμένη αυτή την περίοδο. Ξεπέρασε το εμπόδιο της Κόβεντρι, πέρασε από την έδρα της δυνατής Μπλάκμπερν και θέλει να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει, παραμένοντας εντός εξάδας. Μαχητική εντός έδρας, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ, αν και αυτό δεν δείχνει να την επηρεάζει με βάση τα αποτελέσματά της.

Πρέστον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξα οι φιλοξενούμενοι με τον Φάσναχτ στο 22’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπόουλερ στο 39’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ρόμπινσον στο 43’. Το 2-2 πέτυχε ο Γουίντλ με αυτογκόλ στο 82’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άιντα στο 84’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Κάρντιφ και γνώρισε την ήττα. Παρ’ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η εικόνα της δεν ήταν καθόλου καλή, αφού δεν απείλησε σχεδόν καθόλου, ενώ παράλληλα δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη εξίσου την ανατροπή.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Πρέστον. Σε πτώση βρίσκεται τελευταία, έβγαλε πολλά προβλήματα κόντρα στη Νόργουιτς και αυτό φάνηκε από το τελικό αποτέλεσμα. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της, αλλά στις εξόδους της δυσκολεύεται πολύ, μετρώντας μόλις μία νίκη στις πέντε πρόσφατες.