*8η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα υποχώρησε η Πορντενόνε, μετά τη νέα ήττα που γνώρισε από την Βιτσέντζα (4-2 εντός) πριν από δύο βδομάδες. Αποφασισμένοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 2-0. Ισορρόπησαν στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, πλήρωσαν την έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης στα τελευταία λεπτά όταν και δέχτηκαν δύο γκολ.

“Η Τερνάνα αποτελεί μία ποιοτική ομάδα, θα χρειαστούμε ψυχραιμία και ενέργεια απέναντί της”, είπε ο προπονητής Ραστέλι που κάλεσε όλους τους ποδοσφαιριστές στην αποστολή του, ακόμα και τους τραυματίες, για τη σημερινή “must win” αναμέτρηση. Την επιστροφή τους στις κερκίδες ανακοίνωσαν οι οργανωμένοι οπαδοί των “νεροβέρντι”.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-2) από την Βιτσέντζα. Οι Λόνγκο (30′) και Ντι Πάρντο (43′) έδωσαν προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, απάντησαν οι Καμπορέζε (45′) και Καμπιάγκι (55′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Μετζιορίνι (82′ πεν.) και Τογκουρντό (90+3′).

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 3,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΕΡΝΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Τερνάνα (2-1-0), πριν την διακοπή για τις Εθνικές επέστρεψε με σκυμμένο κεφάλι από την έδρα της άκρως ποιοτικής Κρεμονέζε (2-0). Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες: Στο πρώτο παρουσιάστηκαν καλύτεροι οι γηπεδούχοι, ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι αναγκάζοντας σε τρεις αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Σαρ.

“Η Πορντενόνε αποτελεί τη χειρότερη δυνατή αντίπαλο που μπορούσαμε να αντιμετωπίσουμε, περιμένω μία μεγάλη μάχη”, είπε ο προπονητής Λουκαρέλι. Γνωστές οι απουσίες για τον 46χρονο Ιταλό προπονητή.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Έμπολι σε φιλικό.