* Προκρίνονται απευθείας οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

* Προκρίνεται και η καλύτερη 3η, αυτή που έχει το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις 2 πρώτες ομάδες του γκρουπ της.

* Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι αγώνες μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων

ΠΟΛΩΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Μία ήττα και μία νίκη ο απολογισμός των Πολωνών στον προκριματικό όμιλο του Euro 2022. Την περασμένη Τετάρτη ηττήθηκαν από τους Φινλανδούς με 3-1 και σήμερα παίζουν μόνο για τη νίκη αν θέλουν να μην εξαρτώνται από τα αποτελέσματα των αλλων ομίλων.

Το Σάββατο ακολούθησε η αναμενόμενα εύκολη νίκη (4-0) επί της Μάλτας, με δύο γκολ από κάθε ημίχρονο. Κυνήγησαν τα πολλά γκολ και δικαιώθηκαν στο τέλος, καθώς χρειάζονται απλή νίκη σήμερα.

Αστέρι της ομάδας είναι ο Αλεκσάντερ Μπoύκσα που ανήκει στο ρόστερ της Τζένοα, ενώ από το ρόστερ ξεχωρίζουν επίσης οι Λιπ της Σάλκε και Ουρμπάνσκι της Μπολόνια.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 4-0 επί της Μάλτας. Εύκολη επικράτηση για την ομάδα του Ρούμακ, σκόραρε από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο με τους Μπουκόβσκι (20’), Κοβάλσκι (37’), Μπούκσα (81’) και Σταρζίνσκι (93’).

ΠΟΛΩΝΙΑ U19 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη stoiximan)

* Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΚΡΑΝΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Ήταν εξ αρχή το φαβορί του ομίλου, το επιβεβαίωσαν στα δύο πρώτα παιχνίδια του ομίλου οι Ουκρανοί, αλλά δεν έχουν εξασφαλίσει μαθηματικά την πρόκριση στην επόμενη φάση, παρά το 2/2 στα ματς της προηγούμενης εβδομάδας.

Στην πρεμιέρα ανέτρεψαν εύκολα το προβάδισμα της Μάλτας για το 2-1 του ημιχρόνου και το τελικό 4-2, με σκόρερ τους Κρομέι, Γιάρμολιουκ και Σόστακ (2).

Το Σάββατο ακολούθησε νέα, πιο δύσκολη, ανατροπή επί της Φινλανδίας. Το 0-1 του 21’ έγινε 1-1 στο 36′ από τον Γιάρμολιουκ και ο Λοσένκο έδωσε το “τρίποντο” από τα 11 βήματα στο 75’.

Εξασφαλίζουν πρόκριση και πρωτιά στον όμιλο με νίκη ή ισοπαλία, προκρίνονται ακόμη και με ήττα, ανάλογα με τα αποτελέσματα των άλλων ομίλων.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-1 επί της Φινλανδίας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21’, ισοφάρισε πριν το ημίχρονο (36’) και ανέτρεψε την κατάσταση με πέναλτι στο 75ο λεπτό.