*16η αγωνιστική

*Under 2,5 & NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από την έδρα της Πίζα η Περούτζια (1-1) μεσοβδόμαδα. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, αναγκάζοντας σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Έχασαν τεράστια ευκαιρία να αποσπάσουν το “τρίποντο”, όταν ο Λούκα αστόχησε από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

“Αν δεν είχαμε την αποβολή, θα μπορούσαμε να φτάσουμε στη νίκη. Μας άλλαξε τα πλάνα, οι ποδοσφαιριστές αξίζουν συγχαρητήρια για την εμφάνιση”, είπε ο προπονητής Αλβίνι. Οι “γκριφόνι” γνώρισαν μία ήττα σε έξι εντός έδρας αγωνιστικές από την Ρετζίνα (2-0), στις υπόλοιπες σημείωσαν δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Εξέτισε ο Κουράδο, τιμωρημένος ο Τζαναντρέα.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Πίζα. Το σκορ άνοιξε στο 11′ ο Μαρσούρα, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Ντε Λούκα (72′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 79′, σε πέναλτι αστόχησαν οι γηπεδούχοι δύο λεπτά αργότερα.

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις μέρες κράτησαν τα πανηγύρια στο στρατόπεδο της Βιτσέντζα για τη νίκη επί της Κροτόνε (1-0 εκτός), μεσοβδόμαδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπενεβέντο γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 στο “Romeo Menti”. Καλύτεροι παρουσιάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, μη καταφέρνοντας να αξιοποιήσουν κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι που είχαν σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα Παλεάρι. “Βγάλαμε πάθος και χαρακτήρα, είναι λογικό να αισθανόμαστε απογοητευμένοι. Δεν πρέπει να τα παρατήσουμε”, είπε ο προπονητής Μπρόκι. Οι “μπιανκορόσι” γνώρισαν τέσσερις ήττες σε έξι εκτός έδρας αγωνιστικές με αντίπαλο την Περούτζια (μία νίκη, μία ισοπαλία).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από την Μπενεβέντο. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Ινσίνιε (28′) και Λαπαντούλα (56′ πεν.), απάντησαν οι Κρέκο (77′) και Νταλμόντε (88′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπάρμπα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.