*Γύρος Απερτούρα.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπουκαραμάνγκα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μορένο στο 20’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντε Λας Σάλας στο 90+7’.

Πάλεψε η Πατριότας και κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Μπουκαράμνγκα. Είχε πολλές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως έμεινε πίσω στο σκορ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, κάτι που δυσκόλεψε αρκετά τα πράγματα. Στην επανάληψη προσπάθησε να βγει μπροστά ψάχνοντας την ισοφάριση, την οποία και βρήκε στις καθυστερήσεις.

Δεν κυνηγάει κάτι βαθμολογικά, αφού γνωρίζει εδώ και αρκετές αγωνιστικές πως δεν μπορεί να πλησιάσει σε καμία περίπτωση τα πλέι-οφ. Φυσικά θέλει να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια με θετικά αποτέλεσμα, καθώς η τελευταία της νίκη ήταν στα μέσα του Απριλίου κόντρα στην Ουνιόν Μαγκνταλένα (0-1) και έκτοτε μετράει τρεις ισοπαλίες σε τέσσερις αγωνιστικές. Σκληροτράχηλη στα εντός της, δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, όμως δεν είναι μόνιμα επικίνδυνη μεσοεπιθετικά, κάτι που δεν της δίνει πλεονέκτημα. Δέχεται σχετικά συχνά γκολ και αυτό είναι που της στοίχισε σε αρκετές αγωνιστικές της.

Πατριότας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φορταλέζα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της φάσης των «16» του Κόπα Κολούμπια. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ροντρίγκεζ στο 10’, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Πάρα Οσόριο στο 66’.

Προσπάθησε η Ντεπορτίβο Κάλι, όμως δεν μπόρεσε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης κόντρα στη Φορταλέζα. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να μειώσει στο συνολικό σκορ, στην επανάληψη αναγκάστηκε να ανοίξει τις γραμμές της προκειμένου να βρει ακόμη ένα γκολ και το πλήρωσε, δεχόμενη εξίσου.

Καμία βαθμολογική σημασία δεν έχει η σημερινή αναμέτρηση, καθώς δεν έχει κάνει καθόλου καλό πρώτο γύρο στη φετινή σεζόν, μένοντας τρομερά χαμηλά για τα δεδομένα της στον βαθμολογικό πίνακα. Παραμένει παρ’ όλα αυτά μια πολύ επικίνδυνη ομάδα, ειδικά μεσοεπιθετικά, καθώς βρίσκει τρόπους να σκοράρει, όμως δεν έχει βρει ακόμα αρκετές λύσεις ώστε να μην δέχεται με τόση ευκολία γκολ, τα οποία της έχουν κοστίσει σημαντικούς βαθμούς.