*Ο Λάσλο Μπόλονι θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού. Θυμίζουμε πως ο 67χρονος Ρουμάνος αντικατέστησε τον Ντάνι Πογιάτος σε αυτή.

Παναθηναϊκός – Βόλος στην Winmasters
winmasters app

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην εκπνοή των καθυστερήσεων στο “Γεντί Κουλέ” κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας από τον ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός την προηγούμενη βδομάδα. Συναρπαστική ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων που τα είχε όλα: Πολλές ευκαιρίες, χαμένο πέναλτι, εκπληκτικές αποκρούσεις και χιτσκοκικό φινάλε! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37′ με τον Στάρτζεον, προτού ο Καρλίτος πετύχει το παρθενικό γκολ του για τους “πράσινους” με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Μακέντα είχε την ευκαιρία να βάλει σε θέση οδηγού αυτούς, ωστόσο νικήθηκε από τον Βάτερμαν σε εκτέλεση πέναλτι. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβηκαν αγωνιστικά σκοράροντας για δεύτερη φορά με τον Μεγιάδο. Κυριολεκτικά στην τελευταία φάση της αναμέτρησης ο Μακέντα βρέθηκε στο κατάλληλο μέρος, την κατάλληλη στιγμή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το τελικό αποτέλεσμα.

“Ο Βόλος είναι μια ομάδα με ώριμους και έμπειρους παίκτες που θα κοιτάξει να κάνει τη ζημιά κάθε στιγμή. Στον Παναθηναϊκό υπάρχει μια κατάσταση όχι μεγάλης σιγουριάς αν θέλετε. Αλλά εγώ εγώ θέλω να βγάλω την έλλειψη της αμφισβήτησης και από την άλλη θα δούμε τα θετικά”, είπε ο προπονητής Μπόλονι που θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2 εκτός) με τον ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τα γκολ των Στάρτζεον (37′) και Μεγιάδο (77′), προτού οι φιλοξενούμενοι απαντήσουν ισάριθμες φορές με Καρλίτος (49′) και Μακέντα (90+4′). Ο τελευταίος αστόχησε σε πέναλτι στο 54′.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Στατιστικά

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια του (δες το στην Winmasters)

*NG στα 6/8 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΟΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Άρη βρίσκεται ο Βόλος που πραγματοποιεί ένα εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ (0-0 εντός) κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Λαμίας (2-1 εκτός) και του ΠΑΣ Γιάννινα (2-1 εντός). Γρήγορο ρυθμό και πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν είχε η αναμέτρηση κόντρα στον τελευταίο την προηγούμενη βδομάδα, με τον Παμλίδη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3′ για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος στο δεύτερο ημίχρονο, προτού ο νεοαποκτηθέντας Ουάρντα ανατρέψει τα δεδομένα με κεφαλιά στο 77′. “Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, γιατί παίξαμε πολύ καλύτερα και ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεχθήκαμε ένα γκολ στο δεύτερο λεπτό από ένα λάθος, όμως ελέγξαμε το παιχνίδι.

Είμαι χαρούμενος για την εμφάνιση μας και δεν είναι εύκολο να γυρνάς ένα αποτέλεσμα”, είπε ο προπονητής Λόπεθ. Θετικός σε κορωνοϊό διαγνώστηκε ο πρόεδρος του Βόλου, Αχιλλέας Μπέος, την ώρα που αρνητικά βγήκαν όλα τα τεστ που έγιναν σε ποδοσφαιριστές, τεχνικό επιτελείο και υπαλλήλους του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3′ με τον Παμλίδη, προτού ο Μπαριέντος ισοφαρίσει με πέναλτι στο 56′. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε ο Ουάρντα στο 77′.