*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαντιάγκο Γουόντερερς – Παλεστίνο 1-2

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την προσπάθεια για αποφυγή του υποβιβασμού συνεχίζει η Παλεστίνο, την προηγούμενη βδομάδα έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί τριών αγωνιστικών (0-1-2) επικρατώντας (με ανατροπή) της Ουνιόν Καλέρα (3-1 εντός).

Είχε το πάνω χέρι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, πάτησε τέρμα το γκάζι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ανατρέποντας τα δεδομένα μέσα σε πέντε λεπτά. Παθητικό ρόλο είχαν οι φιλοξενούμενοι που παρουσιάστηκαν ακίνδυνοι. Η Παλεστίνο παραμένει αήττητη στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις κόντρα στη Σαντιάγκο Γουόντερερς (3-2-0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Ουνιόν Καλέρα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λέιβα (18′), προτού οι Καράσκο (53′) και Μπενίτεζ (58′) ανατρέψουν τα δεδομένα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βιλανουέβα στο 75′.

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ Στατιστικά

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG & over 3,5 στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΝΤΙΑΓΚΟ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δύο βαθμούς πάνω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Σαντιάγκο Γουόντερερς, παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές με απολογισμό 2-2-0. Πριν από δύο μέρες κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Έβερτον με ανατροπή (2-1 εντός) ξεφεύγοντας στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα στροφές, εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν κι έφτασαν σε μία δίκαιη νίκη. Η Σαντιάγκο Γουόντερερς παραμένει χωρίς νίκη σε έξι εξόδους της (0-2-4).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Έβερτον. Ο Κουέβας με πέναλτι έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η απάντηση ήρθε από τον Ουμπίγια (64′), προτού ο Γκουτιέρεζ ανατρέψει τα δεδομένα από την άσπρη βούλα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.