*NG & under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Πάκος Φερέιρα – Πόρτο στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΠΑΚΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η Πάκος Φερέιρα την προηγούμενη βδομάδα από την έδρα της Νασιονάλ (1-1). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν τα πολλά αμυντικά λάθη της Νασιονάλ. Δημιούργησαν τρεις καλές ευκαιρίες οι οποίες δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι με την προβολή του Ριάσκος. Μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια ο Εουστάκιο πήρε την μπάλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ισοφάρισε με όμορφο σουτ. Η Πάκος Φερέιρα, η οποία είχε δοκάρι τρία λεπτά αργότερα, ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές και σίγουρα μπορούσε να φτάσει στο “τρίποντο”.

Απόψε θα έχει εξαιρετικά δύσκολο έργο κόντρα στην πανίσχυρη Πόρτο, της οποίας επικράτησε δύο φορές από το 2004 στο “Capital do Móvel” (2016, 2018) σημειώνοντας, παράλληλα, τέσσερις ισοπαλίες και 12 ήττες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Νασιονάλ. Στο 57′ ο Ριάσκος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εουστάκιο (74′). Η Νασιονάλ ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες.

ΠΑΚΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΟΡΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πόρτο κατάφερε να σπάσει το ρόδι στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ μεσοβδόμαδα, επικρατώντας του Ολυμπιακού με 2-0 στο “Dragao”. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το τραγικό λάθος του Μπουχαλάκη παίρνοντας προβάδισμα μόλις στο 11′, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με κοντινή κεφαλιά ο Ολιβέιρα.

Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών επικρατώντας της Ζιλ Βιθέντε (1-0 εντός) στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία στην αναμέτρηση, προτού οι “δράκοι” ανεβάσουν κατακόρυφα ρυθμούς φτάνοντας στο γκολ με την κοντινή προβολή του Εβανίλσον.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ουρίμπε νικήθηκε από την άσπρη βούλα του πέναλτι, η Πόρτο συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και δεν πτοήθηκε από το γεγονός πως αγωνίζονταν με δέκα παίκτες για περισσότερα από 15′. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ντίαζ, νοκ άουτ τέθηκαν και πάλι οι Μαρκάνο και Εμπαγέ. Δεν αποκλείεται να πάρει θέση στην ενδεκάδα ο Νακατζίμα. Την Τρίτη η Πόρτο υποδέχεται την Μαρσέιγ στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Ολυμπιακού. Τα γκολ σημείωσαν οι Βιεϊρά (11′) και Ολιβέιρα (85′).