4η αγωνιστική

*No Goal και τα δυο συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 45′ με τον Μπουκ.

Αήττητη μετά τις τρεις πρώτες στροφές του φετινού πρωταθλήματος η Ούτσικτενς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς φιλοξενήθηκε από τη Χέλσινγκμποργκ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή λίγο μετά το μισάωρο, για να ισοφαρίσει ωστόσο στο φινάλε αυτού. Δέχθηκε αρκετή πίεση μετά την ανάπαυλα, όμως άντεξε και απέφυγε τα χειρότερα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 0-0 με τη Γκέφλε, φτάνοντας έτσι τους πέντε βαθμούς συνολικά μέχρι τώρα.

Ούτσικτενς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Φίνεϊ στο 17′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση δυο λεπτά αργότερα, στην πορεία σκόραρε ακόμη δυο φορές με τους Γιελασί (57′) και Μπούρμαν (89′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Σούντσβαλ, μετά και την ήττα με 2-0 από τη Ντέγκερφορς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε τη Σκέβντε, της οποιας και επικράτησε με 3-1. Δίκαιο το τελικό αυτό αποτέλεσμα, καθώς ήταν πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της και απειλούσε περισσότερο, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση στη μοναδική αξιόλογη στιγμή των φιλοξενούμενων. Δεύτερη νίκη στο τρέχων πρωτάθλημα, έχοντας προηγηθεί εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στην Έστερσουντ (1-0 εντός). Τη δεύτερη και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο Οπόνγκ