*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη Λάτσιο.

*Παρελθόν αποτέλεσε από τον πάγκο της Κροτόνε ο Πασκουάλε Μαρίνο, άντεξε μόνο για επτά αναμετρήσεις (0-1-6). Τη θέση του πήρε κι επίσημα ο Φραντσέσκο Μοντέστο.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Στη μετά Λούκα Γκότι εποχή, η Ουντινέζε λίγο έλειψε να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη με αντίπαλο τη Μίλαν στην “Dacia Arena”. Δυστυχώς για αυτή, ένα υπέροχο γκολ του Ιμπραχίμοβιτς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 1-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή μπάλας στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, στην κόντρα χτύπησαν οι γηπεδούχοι αναγκάζοντας σε πέντε αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Μενιάν.

“Οι ποδοσφαιριστές με έκαναν περήφανο με την εμφάνιση που πραγματοποίησαν. Μπορούμε να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο”, είπε μεταξύ άλλων ο υπηρεσιακός προπονητής Κιόφι. Οι “τζεμπρέτε” επικράτησαν εντός έδρας για τελευταία φορά της Κροτόνε τον Δεκέμβριο 2016 (2-0), έκτοτε σημείωσαν μία ισοπαλία και μία ήττα. Κανονικά στην αποστολή ο Σακσές που θα είναι τιμωρημένος για την ερχόμενη αναμέτρηση του πρωταθλήματος, σταθερά εκτός ο Στίγκερ Λάρσεν.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Μίλαν. Ο Μπέτο άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Ιμπραχίμοβιτς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Λίγο αργότερα η Ουντινέζε έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΡΟΤΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Οχτώ ήττες στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις της γνώρισε η Κροτόνε (μία ισοπαλία), πιο πρόσφατη αυτή στην έδρα της Κρεμονέζε (3-2) την Παρασκευή. Άκρως ενδιαφέρουσα η αναμέτρηση των δύο ομάδων, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν. Καθοριστικός με τις επεμβάσεις του ο τερματοφύλακας Καρνεσέκι, βοήθησε τα μέγιστα τους γηπεδούχους να πάρουν τη νίκη. Παραμένοντας στους οχτώ βαθμούς οι “καρχαρίες” συνεχίζουν στην επικίνδυνη ζώνη της Serie B, όντας στο -12 από την σωτηρία.

“Όσοι δεν πιστεύουν στην παραμονή, μπορούν να αποχωρήσουν από την ομάδα. Θα πρέπει να έχουμε αυτοπεποίθηση, κίνητρο και θυμό”, είπε μεταξύ άλλων ο Φραντσέσκο Μοντέστο που αντικατέστησε τον… αντικαταστάτη του, Πασκουάλε Μαρίνο, στον πάγκο της Κροτόνε. Ο 39χρονος Ιταλός ανέλαβε στις 9 Ιουνίου κι αποχώρησε στις 29 Οκτωβρίου με απολογισμό 2-4-5.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Κρεμονέζε. Ο Μάριτς άνοιξε το σκορ στο 4′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Φατζιόλι (39′), Στρίτσολο (50′) και Ζανιμάκια (73′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπενάλι με πέναλτι στο 83′.