*Στον πρώτο γύρο: Κοκίμπο – Ουνιόν Εσπανιόλα 2-0

Ουνιόν Εσπανιόλα – Κοκίμπο στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Χιλής, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Ουνιβερσιδάδ Τσίλε, πανηγύρισε η Ουνιόν Εσπανιόλα το Σάββατο (12/10) επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της Αουντάξ Ιταλιάνο. Στο πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις της (τέσσερις ισοπαλίες, πέντε ήττες) κόντρα στην Ικίκε (4-0 εντός έδρας) στις 29 Σεπτεμβρίου.

Πριν από δύο βδομάδες αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός έδρας) με την Ουνιβερσιδάδ Κονσεπσιόν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μανρίκεζ στο 25′, προτού ο Παλάσιος διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα δέκα λεπτά αργότερα. Στο 82′ η Ουνιόν Εσπανιόλα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Γκαλντάμες. Νοκ άουτ μέχρι το τέλος του 2019 τέθηκε ο Καμπαγιέρο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Αουντάξ Ιταλιάνο για Κύπελλο Χιλής.

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ Στατιστικά

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΚΙΜΠΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις βαθμούς πίσω από την Παλεστίνο και τις θέσεις που οδηγούν στο Κόπα Λιμπερταδόρες της επόμενης σεζόν βρίσκεται η Κοκίμπο, αποτελώντας μακράν την αποκάλυψη του φετινού πρωταθλήματος. Μετά από τρεις αγωνιστικές (0-2-1) επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Αουντάξ Ιταλιάνο πριν από δύο βδομάδες.

Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο και το 60′ ο Μπεράρντο. Στις επτά τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές γνώρισε μόλις δύο ήττες από τις Κομπρεσάλ (4-1) και Παλεστίνο (2-0), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες (σ.σ. under 2,5 στις έξι, NG στις τέσσερις). Εκτός αποστολής του προπονητή τους για τη σημερινή αναμέτρηση τέθηκαν οι Βιντάλ και Ναβαρέτε.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Αουντάξ Ιταλιάνο για το πρωτάθλημα.