*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΟΥΛΣΑΝ ΧΙΟΥΝΤΑΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γεονάμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της φάσης των «16» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χα Ναμ στο 63’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λιμ Τζονγκ-Εούν στο 90+2’. Την πρόκριση πανηγύρισε η Ουλσάν Χιουντάι στην παράταση με το γκολ του Άνταμ στο 92’.

Τα «χρειάστηκε» η Ουλσάν Χιουντάι μεσοβδόμδα, καθώς έπαιξε παράταση προκειμένου να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Παραμένει σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει χωρίς κανένα σταματημό, ενώ ακόμα και που δέχεται γκολ, δεν δείχνει να πτοείται σε καμία περίπτωση. Απέναντί της βρίσκει μια ομάδα που παίζει επιθετικά και ψάχνει το γκολ, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα μετόπισθεν.

Ουλσάν Χιουντάι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΑΕΤΖΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τζετζού Γιουνάιτεντ με σκορ 4-3, στα πλαίσια της φάσης των «16» του κυπέλλου. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Λι Γκι-Χίουκ στο 16’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κιμ Σέουνγκ-Σαμπ στο 28’. Το 2-1 πέτυχε ο Ισίντα στο 53’ και το 2-2 ο Λεάντρο Ριμπέιρο στο 56’. Προβάδισμα πήραν ξανά οι γηπεδούχοι με τον Γιούρι Τζόναθαν στο 61’, όμως ισοφαρίστηκαν και πάλι από τον Μπέον Τζουν-Σου στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζέονγκ Σαν με αυτογκόλ στο 73’.

Απογοητευμένη μετά τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του κυπέλλου, καθώς επίσης και τις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Υπέκυψε πολύ εύκολα αμυντικά, κάτι το οποίο είναι ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που έχει κληθεί να αντιμετωπίσει από την αρχή της σεζόν. Θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, αλλά και πάλι αυτό δεν της είναι σε καμία περίπτωση αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.