*15η αγωνιστική

*Οι δύο περσινοί αγώνες τους έχουν λήξει under 2,5 μαζί με N/G.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Βάσκο Ντα Γκάμα, αν και το σκορ την αδικεί κατάφωρα! Αλλωστε το παιχνίδι ήταν 0-0 μέχρι να δεχθεί γκολ στο 79’ από τον Κιντέρο και στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη, ενώ είχε και δοκάρι στο δεύτερο! Και δέχθηκε δύο γκολ ακόμη στο 89’ από πέναλτι του Νενέ και στις καθυστερήσεις από τον Παλάσιος.

Η Οπεράριο έχασε με 3-0 εκτός έδρας από την Βάσκο Ντα Γκάμα και όσο και αν μία ήττα σε τέτοια έδρα θεωρείται αναμενόμενη, ο τρόπος που ήρθε, την κάνει να «αισθάνεται» αδικημένη και απογοητευμένη, αφού σίγουρα άξιζε κάτι καλύτερο βάσει εμφάνισης. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, χωρίς να έχει σκοράρει σε κάποιους από αυτούς, ενώ έχει και δύο σερί ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Βρέθηκε πλέον στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ είναι στο +1 από την σημερινή της αντίπαλο, όμως με αγώνα περισσότερο από αυτήν.

Από την σημερινή αναμέτρηση θα λείψουν κάποιοι τραυματίες, όπως οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Ζιν Κάρλο (ΕΠ), Ρφαέλ Ολερ (ΕΠ), Αλεμάο (ΑΜ), Ραφαέλ Χοράο (ΜΕ), χτύπησε και ο μέσος Φερνάντο Νέτο που θα λείψει. Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Φελίπε Γκαρσία και ο γκολκίπερ Βαντερλέι που δεν έπαιξε στον τελευταίο αγώνα ως δανεικός από την προηγούμενη αντίπαλο.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί N/G

*Εχει 22/30 αγώνες με 2-3 γκολ το 2022.

*Εχει 4/6 N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Σαπεκοένσε έχασε 1-2 εντός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αν και προηγήθηκε με τον Εντερσον στο 34’, έχοντας χάσει αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει και νωρίτερα. Όμως ισοφαρίστηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου από τον Φαμπίνιο και ενώ πίεζε και έκανε φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη, έχασε κιόλας, με ένα γκολ που δέχθηκε από τον Φαμπίνιο πάλι, στο 72’.

Η Σαπεκοένσε όχι μόνο ψάχνει ακόμη την πρώτη της εντός έδρας νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα, έχασε κιόλας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας με 1-2, αν και προηγήθηκε! Τελείως διαφορετική η ιστορία όταν παίζει μακριά από το γήπεδό της, ούσα αήττητη στον ίδιο θεσμό (!), αν και έχει τέσσερις ισοπαλίες σε εφτά παιχνίδια!

Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 14η θέση του, αν και είναι σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +1 για την ακρίβεια, έχοντας όμως και έναν αγώνα λιγότερο.

Επιστρέφει από τιμωρία ο επιθετικός Περότι και το πιθανότερο είναι πώς θα επιστρέψει και ο αμυντικός Ρόνεϊ που έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια.