*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Όλντερσοτ 2-3

*Πέντε σερί νίκες σε αυτό το γήπεδο για την Μπρόμλεϊ

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Κιντερμίνστερ, αν και προηγήθηκε 0-2 στο 25ο λεπτό, με τέρματα των Στόουνς (6’), Χάρις (25’ πεν.). Αλλά ισοφαρίστηκε πριν καν λήξει το ημίχρονο από δύο γκολ του Χέμινγκς (30’, 38’), πριν δεχθεί δύο ακόμη στο δεύτερο μισό του αγώνα από τους Μόργκαν-Σμιθ (48’), Ομοτάγιο (78’).

Η Όλντερσοτ έχασε και από την Κιντερμίνστερ με 4-2 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τρεις σερί ήττες για διαφορετικές διοργανώσεις, έχοντας δεχθεί συνολικά 14 γκολ! Όλες βέβαια μακριά από την έδρα της.

Σε αυτήν έχει μόλις δύο ήττες σε όλο το πρωτάθλημα, μία στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της εντός που δεν έχει νίκη.

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Βρέθηκε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, αλλά είναι στο -1 από την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί σε αυτά.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*26/34 G/G στη σεζόν, 12/15 εντός έδρας

*24/34 over 2,5 στη σεζόν, 9/15 εντός έδρας

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Μπόρεχαμ Γουντ, δεχόμενη την ισοφάριση στο 88’ από τον Άπια. Είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Σας – Ντέιβις στο 28’, αλλά είχε ισοφαρίσει άμεσα, ένα λεπτό αργότερα με τον Γουάτλι, πριν προηγηθεί με τον Ρέινολντς στο 60’.

Η Μπρόμλεϊ έφερε άλλη μία ισοπαλία, τρίτη σερί, οι δύο απέναντι στην ίδια αντίπαλο, την Μπόρεχαμ Γουντ, με 2-2 εντός έδρας στην πιο πρόσφατη.

Είναι αήττητη εδώ και 10 αγώνες, με έξι νίκες, με τελευταία ήττα της, από την σημερινή της αντίπαλο, στον αντίστοιχο αγώνα του πρώτου γύρου!

Όχι απλά είναι εδραιωμένη στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά μακριά από την όγδοη, αλλά και από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Βέβαια εδώ και καιρό ο τεχνικός της ξεκαθάρισε πώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβει απευθείας η Τσέστερφιλντ, επομένως θα παλέψουν για να πάρουν την άνοδο μέσω των play off.