*3η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Ντόρκινγκ, ανοίγοντας το σκορ στο 12’ με τον Χόουπ, ενώ ο Πόρτερ στο 53’ και ο Τόλιτ στο 66’, πέτυχαν άλλα δύο γκολ στη συνέχεια. Πάντως στο τέλος χαλάρωσε λίγο και δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο από τους Τέιλορ (82’), Ράδερφορντ (86’).

Η Ολνταμ κατάφερε να κερδίσει με 3-2 εντός έδρας την νεοφώτιστη Ντόρκινγκ, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη σε μία κατηγορία που αγωνίζεται έπειτα από 115 χρόνια!

Εχει ξεκινήσει σχετικά καλά τη φετινή αγωνιστική περίοδο, ούσα αήττητη έπειτα από δύο αγωνιστικές, χωρίς ωστόσο να παίξει και με κάποια από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας, τουλάχιστον στα χαρτιά.

Επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Γκάρντνερ.

Ολνταμ Στατιστικά

*Εχει 4/6 παιχνίδια με 2-3 γκολ στα φιλικά και τον μοναδικό επίσημο αγώνα της.

*Εχει 5/8 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε με 1-0 από την Ιστλεϊ, δεχόμενη το γκολ από τον Αμπραχαμς στο 59ο λεπτό, έχοντας γλιτώσει και από το δοκάρι της προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Γουίλντστοουν ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Ιστλεϊ, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα, μετά τη νίκη που πέτυχε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όταν και έπαιζε στο γήπεδό της. Πάντως δεδομένου πώς από τους περισσότερους θεωρείται από τα φαβορί για υποβιβασμό, αν καταφέρνει να παίρνει τρεις βαθμούς ανά δύο παιχνίδια, μπορεί να θεωρηθεί και επιτυχία!

O τεχνικός της, Στιούαρτ Μέιναρντ, έκρινε πώς το τελευταίο παιχνίδι δεν έπρεπε να έχει νικητή και κρίθηκε από μία απόφαση του διαιτητή, ενώ τόνισε πώς οι παίκτες του είναι νεαροί και με όρεξη και δεν χρειάζονται επιπλέον κίνητρο για να τα δίνουν σε όλα τα παιχνίδια, ανεξαρτήτως ιστορίας κάθε ομάδας, όπως έχει η σημερινή τους αντίπαλος.