14η αγωνιστική

*Η Σεντ Πάτρικς μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο την Ντροχέντα, όλες με under2.5+n/g.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Ντάνταλκ, για την περασμένη αγωνιστική. Άντεξε μέχρι το 40ο λεπτό, όταν και είδε τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ. Η Ντάνταλκ μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο για να κλειδώσει τη νίκη και το κατάφερε, παίρνοντας προβάδισμα τριών τερμάτων στο 57′. Το μόνο που κατάφερε η Ντροχέντα ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 87′, με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται 90+2′.

Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο +3 από τα μπαράζ υποβιβασμού. Μετράει 1 ήττα στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τελευταία 3 της να έχουν ολοκληρωθεί με under2.5 γκολ.

Τραυματίες οι Μάρκεϊ, Χίνεϊ και Χιουζ.

Ντροχέντα Γιουνάιτεντ FC Στατιστικά

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ ΑΘΛΕΤΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε εντός έδρας συντριβή με 0-4 από την Ντέρι Σίτι, για την περασμένη αγωνιστική. Δεν κατάφερε να γίνει απειλητική στο 1ο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται, με το δείκτη του σκορ να δείχνει 0-3 στο 42′. Το β’ μέρος απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το τελικό 0-4 να διαμορφώνεται στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα μετά από δυο συνεχόμενες νίκες. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την 3η Ντάνταλκ. Μετράει 2 νίκες και 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να έχουν ολοκληρωθεί με 2-3 γκολ.

Τραυματίες παραμένουν οι Μέρφι και Λένον.