*13η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ επικράτησε άνετα και επιβλητικά με 5-1 εντός έδρας της Ντάγκεναμ, πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον ΜακΣέιν (27’, 33’), ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο δεύτερο μισό του αγώνα, σκοράροντας με τους Μπόουερμαν (49’), Μέκι (54’), Σίγκερ (58’), πριν δεχθεί ένα τέρμα από αυτογκόλ του Λίνκολν στο 82’.

Η Ντόρκινγκ κέρδισε με 5-1 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, ακόμη πιο εύκολα απ’ ότι αναμενόταν, αλλά αξίζοντας πλήρως αυτό το αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, έχοντας δύο σερί στο γήπεδό της, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες σε αυτό.

Εξακολουθεί να βρίσκεται στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του για την ακρίβεια, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Όλα αυτά στην πρώτη της σεζόν σε αυτό το επίπεδο.

Ενοχλήσεις έχουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Τσιντλ, Μουρ και ο επιθετικός Ράδερφορντ που λείπουν εδώ και λίγο καιρό, θα απουσιάσει και ο άρρωστος μέσος Τζεμπ.

Ντόρκινγκ Γουόντερερς Στατιστικά

*Εχει 8/11 G/G στο πρωτάθλημα, 5/6 εντός έδρας

*Εχει 10/11 over 2,5 στο πρωτάθλημα, 6/6 εντός έδρας

*Εχει πέντε σερί over 3,5 εντός έδρας, 5/6 συνολικά!

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Σάουθεντ, δεχόμενη το γκολ στο 37’ από τον Χάιντ και ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 17ο λεπτό, αν και σκόραρε στο 33’ με το τέρμα της να ακυρώνεται.

Η Γέοβιλ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Σάουθεντ, πληρώνοντας ουσιαστικά την αποβολή ποδοσφαιριστή της πολύ νωρίς στο παιχνίδι. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της στους έξι τελευταίους αγώνες, αλλά και δεύτερη μακριά από την έδρα της σε πέντε αγώνες, χωρίς να έχει κερδίσει ακόμη εκτός στο πρωτάθλημα, εκεί που έχει γενικώς μόλις μία νίκη.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 19η θέση του για την ακρίβεια, ούσα ισόβαθμη με δύο ομάδες εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά με καλύτερη διαφορά τερμάτων. Και έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, έξι σε 10 αγώνες!

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία γκολκίπερ Εβανς, έχει χτυπήσει σοβαρά και θα λείψει καιρό ο επιθετικός Ρόου, με πιο πρόσφατα χτυπημένους τους Ρέκορντ (ΑΜ), Τζόνσον (ΑΜ), Πέρι (ΜΕ), με τον τελευταίο να έχει κάποιες ελπίδες συμμετοχής, ενώ τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Τουρέ που εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.