6η αγωνιστική

*Η Ντέρι Σίτι είναι αήττητη στα τελευταία 5 παιχνίδια που έχει υποδεχτεί την Ντροχέντα (3-2-0), ανεξαρτήτως διοργάνωσης.

*Στις 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων με γηπεδούχο την Ντέρι, η Ντροχέντα έχει δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ.

ΝΤΕΡΙ ΣΙΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Το παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής αναβλήθηκε λόγω κακού αγωνιστικού χώρου. Προηγήθηκε η εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σέλμπουρν. Κυριάρχησε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και επιβραβεύτηκε γι’αυτό στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης, με γκολ του ΜακΈλενι.

Παραμένει αήττητη στα πρώτα 4 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, μετρώντας 2 νίκες και 2 ισοπαλίες στο διάστημα αυτό. Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με την 3η Σλίγκο Ρόβερς. Εντός έδρας μετράει 1 νίκη και 1 ισοπαλία, έχοντας δεχτεί μόλις 1 γκολ.

Αμφίβολος ο Χάρκιν.

Ντέρι Σίτι Στατιστικά

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

ΝΤΡΟΧΕΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ FC ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από τη Σλίγκο Ρόβερς, για την προηγούμενη αγωνιστική. Τραγικό 1ο ημίχρονο αμυντικά, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3 στο 34′! Διαδικαστικού χαρακτήρα το υπόλοιπο παιχνίδι, με την Ντροχέντα να έχει κάποιες ευκαιρίες λόγω της αναμενόμενης χαλάρωσης των φιλοξενούμενων, αλλά να μην καταφέρνει να τις μετουσιώσει σε γκολ.

Μετράει 3 ήττες σε 4 αγώνες της στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εκτός έδρας έχει δώσει μόλις 1 αγώνα για το πρωτάθλημα, γνωρίζοντας άνετα την ήττα με 3-1 από την πρωταθλήτρια Σάμροκ Ρόβερς.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.