* 14η αγωνιστική

*Η Ντεπορτίβο Πάστο μετράει 4 νίκες απέναντι στην Ντεπόρτες Κίντιο.

* Η Ντεπόρτες Κίντιο δεν έχει σκοράρει στην έδρα της Ντεπορτίβο Πάστο.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εκτός έδρα ήττα από την Τζαγκουάρες (1-4), μετράει 9 βαθμούς, ενώ βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού (18η θέση). Πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη για την Ντεπορτίβο Πάστο, που δείχνει να μην μπορεί να γλιτώσει. Τραυματίες συνεχίζουν οι αμυντικοί Βαλόγιες, Περτούς.

Προηγούμενο παιχνίδι : Δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί τη φορμαρισμένη Τζαγκουάρες εκτός και υπέστη βαριά ήττα με 4-1, με τον νεαρό γκολκίπερ Καμπέσας να πραγματοποιεί τραγική εμφάνιση. Δεν ήταν καθόλου επιθετική, ενώ έδειξε πόσο κακή είναι αμυντικά, αφού τα 3 γκολ τα δέχθηκε μέσα σε 12 λεπτά.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 7/10 τελευταία ματς με Under 2.5 (δες το στην Betshop)

* 1/6 τελευταία ματς ήταν νίκη

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΚΙΝΤΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Περέιρα (2-3), μετράει 17 βαθμούς, όντας στην 12η θέση της βαθμολογίας. Τραυματίες συνεχίζουν ο επιθετικός Μίνα, ο μέσος Μπορέρο, ο εξτρέμ Μπαλαντά και ο αμυντικός Παλάσιος

Προηγούμενο παιχνίδι : Εντός έδρας ήττα για την Κίντιο με 2-3 από την Περέιρα. Το πάλεψε, αλλά η αδράνεια της άμυνας στα τελευταία λεπτά, της στοίχισε ακόμα και τον έναν βαθμό της ισοπαλίας.