* Φάση των “16” για το Κύπελλο Τουρκίας

* Νοκ άουτ αγώνας, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας

* No Goal & Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΝΤΕΝΙΖΛΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε κακό μομέντουμ η Ντενιζλί, με μόλις μία νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια της (1-3-6) για τη Β’ κατηγορία της Τουρκίας. Αποτέλεσμα του ντεφορμαρίσματός της να κατρακυλήσει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 20 πόντους σε 22 παιχνίδια, στο -4 από την παραμονή.

Στις 28 του Δεκέμβρη όμως έκανε μία ιστορική πρόκριση στην Πόλη επί της Γαλατασαράι στα πέναλτι (3-3 κ.δ.)! Προηγήθηκε δις στο πρώτο ημίχρονο με Ντέπε και Νταρί και ισοφάρισε στο 90+8’ με αυτογκόλ του Νέλσον. Άντεξε στην παράταση και οι παίκτες της αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι στη “ρώσικη ρουλέτα”.

Συμμετείχε στη μεγάλη κατηγορία της Τουρκίας τις δύο προηγούμενες σεζόν, το 2021 τερμάτισε τελευταία με διαφορά.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Εγιουπσπόρ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο, η Ντενιζλί επέστρεψε με γκολ των Μαγί (66’) και Μποκέ (73’).

ΝΤΕΝΙΖΛΙΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης(δες το στη Stoiximan)

* Goal/Goal τα 7/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με νίκη επέστρεψε από τη διακοπή η Τραμπζονσπόρ, έστω και με άγχος εντός έδρας απέναντι στη φορμαρισμένη Κασίμπασα, την οποία κατάφερε να κρατήσει στο μηδέν.

Μπήκε δυνατά στο ματς η Τραμπζονσπόρ, ο Βίστσα με δυνατό σουτ έκανε το 1-0, ο Κορνέλιους απέτυχε σε τετ α τετ λίγο αργότερα. Ισορρόπησε στη συνέχεια η Κασίμπασα, ανοιχτός ο ρυθμός στον αγώνα, αμφότερες είχαν αρκετές καλές στιγμές για γκολ πριν την ανάπαυλα. Έπεσε το τέμπο στην επανάληψη, λίγες οι ευκαιρίες εκατέρωθεν, η Κασίμπασα είχε δοκάρι σε μακρινό σουτ του Εϊσερίκ, πριν αποβληθεί στην ίδια φάση με τον Πέρες.

Είχε προηγηθεί η σπουδαία ανατροπή στο τέλος με τη Γαλατά (1-2 εκτός), παραμένει αήττητη στα 9 τελευταία παιχνίδια της (6-3-0), διατήρησε το +9 (με παιχνίδι περισσότερο) από τη δεύτερη Κόνιασπορ, την οποία υποδέχεται την Κυριακή στην Τραπεζούντα.

Αναμένεται ολικό rotation από τον κόουτς Αβτσί, άφησε αρκετούς πρωταγωνιστές στην Τραπεζούντα,  θα προφυλαχθούν όσοι προορίζονται για βασικοί στο ντέρμπι κορυφής.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Κασίμπασα. Ο Βίστσα πέτυχε το καθοριστικό γκολ από νωρίς (6’). Στο 75’ αποβλήθηκαν στην ίδια φάση για διένεξη ο Πέρες της Τραμπζονσπόρ και ο Εϊσερίκ της Κασίμπασα.