*9η αγωνιστική

*Goal/Goal & Over 2.5 ήρθαν οι 4/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 κόντρα στην Ος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 9’, ισοφάρισε με τον Αχανάχ στο 17’, έκανε την ανατροπή με τον Κόνινχς στο 45’, πέτυχε το 3-1 πάλι με τον Κόνινχς στο 68’ και διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με τον Λέιτεν στο 75’.

Έβαλε τέλος στον κατήφορο και πανηγύρισε το πρώτο “τρίποντο” στην έδρα της, επικρατώντας 4-1 της Ος. Δεν επηρεάστηκε απ’ το προβάδισμα της αντιπάλου, αντέδρασε άμεσα, ισοφάρισε και έκανε την ανατροπή πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο 45λεπτο κυριάρχησε σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου φτάνοντας στην επίτευξη ακόμη δύο τερμάτων.

Επιστροφή στις νίκες για τη Ντεν Μπος, είχαν προηγηθεί πέντε ήττες από Ρόντα (0-3), Αλμέρε Σίτι (2-0), Τσβόλε (1-2), Ντόρντρεχτ (2-1) και Γιονγκ Αϊντχόφεν (3-1), “τρέχει” ρεκόρ 2-0-6, “ξεκόλλησε” απ’ την τελευταία θέση και δε θέλει να επιστρέψει πάλι σε αυτήν. Διαθέτει επίσης την χειρότερη άμυνα με 16 τέρματα παθητικό. Τα τέσσερα φετινά εντός έδρας παιχνίδια της ήρθαν Over 2.5. Παραμένουν τραυματίες ο επιθετικός Μέλερ και ο δεξιός μπακ Ντε Χρόοτ, άρρωστος ο βασικός στόπερ Φαν Χρούνσβεν.

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Goal/Goal & Over 2.5 τα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα 5/7 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΡΑΚΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Χέλμοντ. Με δέκα παίκτες απ’ το 15’, προηγήθηκε με τον Σχούφς στο 48’, έκανε το 2-0 με τον Νανκίσι στο 88’.

Έχει βρει τα πατήματά της, πηγαίνει από νίκη σε νίκη, την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε 2-0 της Χέλμοντ στο Αλμέλο. Δεν ήρθε εύκολα η νίκη, αναγκάστηκε να παίξει για παραπάνω από 75 λεπτά με παίκτη λιγότερο, χάρη στην ποιότητα της σκόραρε δύο φορές, μία στις αρχές και μία το φινάλε του δευτέρου ημιχρόνου. Δέχθηκε φάσεις η εστία της, αλλά η αντίπαλος ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Τρίτη σερί νίκη για την Χέρακλες, είχαν προηγηθεί το εντυπωσιακό 5-3 κόντρα στη Φένλο και το εύκολο 3-0 στην έδρα της Τέλσταρ, έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας την Τσβόλε, η οποία υπέπεσε σε γκέλα την προηγούμενη αγωνιστική. Νίκησε στις 3/4 φετινές εξόδους της, όλες οι νίκες ήρθαν με 3-0 σκορ. Με τέσσερις αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο μεσοεπιθετικός Ουαχίμ, επανέρχεται ο βασικός φορ Αρμεντέρος, παραμένει τραυματίας ο επιθετικός Σισίλια, νέες απώλειες ο αριστερός μπακ Ντεγιόνζ και ο εξτρέμ Λούντιχ – Γιάκομπσεν.